Google Play uygulama iadesi yapma

Google’ın ve Android’in en önemli varlıklarından biri olan Play Store içerisinde satın almış olduğunuz herhangi bir uygulamayı istediğiniz taktirde iade etme gibi bir şansınız var. Üstelik 15 dakika içerisinde gerçekleştireceğiniz iade işleminde Google sizden herhangi bir sorgu veya sual istemiyor. Özellikle yanlışlıkla yapılan satın almalar gibi durumlarda böylece Google kullanıcılarının haklarını kormuş oluyor. Peki, satın aldığımız bir uygulamanın geri iadesini nasıl isteyebiliriz?

İşlemi gerçekleştirmek için ilk olarak Play Store’a giriş yapın ve ardından aşağıda okun altında yer alan Yüklendi menüsüne geçiş yapın. Bu alandan satın aldığınız uygulamaların listesini göreceksinizdir. Şimdi iadesini gerçekleştirmek istediğiniz uygulamaya giriş yapın ve hemen kenarda yer alan “Geri Ödeme Yap” butonuna tıklayın. Ardından işleminizi onaylamak için “Evet” tuşuna basın. Bu işlemi tamamladıktan sonra satın alınan uygulama sizin listenizden ve aygıtınızdan silinecek ve uygulama için ödemiş olduğunuz ücret size geri iade edilecek.

15 Dakikayı Geçen Siparişler Nasıl Geri İade Edilir?

Google bize sadece 15 dakikayı aşan siparişleri geri iade etme hakkı sunmuyor. Web sürümü üzerinden Play Store’a kendi bilgileriniz ile giriş yapıp Siparişlerim sekmesine geçiş yaparsanız buradan satın almış olduğunuz uygulamaları da yine şikayet ederek geri iade işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Tabii, bunun için gerçekten Google tarafından kabul edilebilir iade seçenekleri sunulması gerekir. Örneğin uygulamanın artık cihazınızda uyumlu olarak çalışmıyor olması ve sürekli çökme sorunları yaşanıyor olması gibi bahaneler Google tarafından iade nedeni olarak kabul edilebiliyor. Tabii, iade işlemi için mutlaka Google’un itirazınızı kabul etmesi gerekiyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir