Çarşamba , 25 Mayıs 2022

Google Plus Nedir Nasıl Kullanılır

Google Plus (Google+) Nedir?

Facebook ve Twitter gibi dünyaca ünlü platformlar meydana çıktıktan sonra hizmetleri ile insanlığın faydasına ulaşıp insanları bilgiye daha kolay yaklaştırmaya çalışan Google şirketi de kendine ait bir sosyal ağ geliştirmiş ve bu sosyal ağın adını Google Plus koymuştur. Kuruluşu oldukça yakın günümüze dayanıyor olsa dahi Google’ın strateji değişikliği sonucunda Google+ tüm hizmetlerin bağlantı noktası haline getirilmiştir. Yani, bugün Google hesabı sahibi olmanız demek aynı zamanda Google Plus sosyal ağı üzerinde de bir hesaba sahip olmanız anlamına gelir.

Google Plus (Google+) Nasıl Kullanılır?

Google Plus’ı kullanmak için herhangi bir E-posta adresinizin olmasına gerek yoktur. Zira, Google Plus’ı ve diğer Google hizmetlerini kullanabilmeniz için bu sosyal ağa kayıt olduğunuz sırada ayrıca bir Gmail hesabının da sahibi haline geleceksiniz. Bu nedenle ilk başta bir Gmail hesabı oluşturarak aynı zamanda Google Plus hesabının da sahibi olabilirsiniz. Bir Google hesabı sahibi olduktan sonra www.plus.google.com internet adresini ziyaret ederek Google Plus’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hesabınızı oluşturduktan hemen sonra Google+’a giriş yaptığınızda yardımcı sayfalar sizi yönlendirerek profilinizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Profilinizin hazırlanma aşaması tamamlandıktan sonra istediğiniz diğer Google+ kullanıcılarını çevrelerinize ekleyerek bu kişilerin paylaşımlarından haberdar olabilirsiniz. Aynı şekilde Google+ hesabınızı takip edip çevrelerine ekleyen diğer internet kullanıcıları da sizi ve sizin gönderilerinizle Google+ üzerindeki hareketlerinizi gözlemleyebilir.

Tıpkı Facebook’da olduğu gibi Google+ üzerinden de bir fikri, markayı, hizmet veya düşünceyi temsil edecek olan Google+ sayfaları oluşturabilmeniz mümkündür. Bu sayfalar sayesinde Google+ üzerinde yer almakta olan Google kullanıcılarına daha kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir