Çarşamba , 25 Mayıs 2022

Google Webmaster Tools Nedir Nasıl Kullanılır

Google Webmaster Tools Nedir?

Asıl ismi ile Google Webmaster Tools, Türkçe ismiyle ise Google Webmaster Araçları olarak bilinen hizmet Google’ın web sitesi sahiplerine sunmuş olduğu önemli araçların tümünün bir arada toplandığı bir hizmettir. Google’ın amacı kullanıcılara her zaman için daha kaliteli ve doğru bilgileri sunmak. Web sitesi sahiplerinin isteği ise içeriklerini daha fazla kullanıcıya kavuşturmak. İşte tam olarak bu aşamada Google Webmaster Tools, Google ile içerik yayıncıları arasında önemli bir köprü vazifesi görmektedir.

Google Webmaster Tools Nasıl Kullanılır?

Herhangi bir Google üyeliğine sahipseniz, Google Webmaster Araçları şeklinde arama yaparak Google’ın paneline ulaşıp giriş yapabilirsiniz. Bu aşmadan sonra yönetiminin sizin kontrolünde olduğu ve Google’da içerik paylaşımı yapmakta olan web sitenizi Google’ın doğrulama yöntemlerinden herhangi birini kullanarak tamamlamalısınız. Web sitenizi ekledikten sonra Google Webmaster Tools sayesinde bu sitenizin arama sonuçlarını iyileştirme, siteleriniz ile ilgili sorunları öğrenme, Google’ın Webmaster’lara özel sunduğu araçları kullanma, Google gibi getir ve site haritaları gibi sayısız Google aracına tamamen ücretsiz şekilde ulaşabileceksiniz.

Webmaster Tools içerisinde sizi bekleyen her farklı menü sitenizin arama motorundaki sonuçlarını iyileştirmek için güzel ve etkili bir fırsattır. Tabii, bu fırsattan yararlanmak için her bir menü içerisindeki işlevin ne olduğunu ve nasıl kullanmanız gerektiğini de bilmeniz gerekiyor.

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir