Perşembe , 2 Şubat 2023

Google’da Kendinizi Şanslı Hissedebilirsiniz


Google arama motorunda aranacak kısımda iki buton var
google’da ara ve kendimi şanslı hissediyorum
hiç bir şey aramadan “kendimi şanslı hissediyorum” a bastığınızda şu bilgi çıkıyor;
Kendimi Şanslı HissediyorumTM” butonu, sizi otomatik olarak aradığınız sorguyla ilgili arama sonuçlarının ilk sayfasına götürür.
“Kendimi Şanslı Hissediyorum” butonu ile istediğiniz sayfaları aramak için daha az, incelemek içinse daha çok zaman ayırabilirsiniz.

bu buton türkiye’de çok az kullanılıyor aslında bizi doğru aramaya götürecek ve reklam bombardımanından kurtaracak bu buton, daha çok kullanılması halinde google’a maliyet bile açacaktır. Google’ın kurucularından Sergey Brin, katıldığı bir radyo programında, internet kullanıcılarının Google üzerinden yaptıkları aramalarda, “kendimi şanslı hissediyorum” (I’m feeling lucky) butonunu yüzde birlik bir oranda kullandıklarını belirtti, butonuna tıklandığında, Google, kullanıcıyı direkt olarak ilk sırada yer alan arama sonucuna gittiği için bu yüzde birlik kesim, arama sonuçlarındaki reklamları görmüyor. Bu durum da şirkete yıllık tamı tamına 110 milyon dolara mal oluyormuş…

sosyalmedyahaber.com okuyucuları da google’da kendilerini şanslı hissedebilirler,
hem sosyal medya haber hem de sosyal medya haberleri aramalarında kendimi şanslı hissediyorum’a tıkladığınızda kendinizi direkt olarak sitemizde bulabilirsiniz.
Denemesi bedava :)

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir