https://juragankomik.com
Çarşamba , 24 Nisan 2024

Google’dan “medya” Devlerine Büyük Darbe

Google, uzun zamandır “spam” içeriklerinden dolayı uyardığı haber siteleri Hürriyet, Milliyet, Radikal, Habertürk gibi medya “dev”lerini, benzer çalışmalara devam ettikleri için arama sonuçlarından kaldırdı.

“Full izle, full indir, hemen indir, x maçı hangi kanalda, x maçı izle” gibi kullanıcıyı yanıltıcı içeriklerden dolayı uzun zamandır Google kullanıcıları şikayetçiydiler. Şikayetleri değerlendiren Google, mevzubahis “seo” amaçlı içerikleri giren siteleri tüm arama sonuçlarından kaldırdı. Milliyet diye arama yaptığımızda milliyet.com sitesi artık gelmiyor.

SEO amaçlı yanıltıcı içerikler Google’ı harekete geçirdi ve artık bu sitelere google yönlendirmeli erişmek imkansız. Sosyal medya’da tepkiler ise oldukça “olumlu” durumda.

SEO çalışmaları sebebiyle google aramalarının ilk sayfaları “çöp”den geçilmiyordu. Bu adımın geçici mi kalıcı mı olacağı şu an için belli değilken bunun sürekli olması yönünde istekler de az değil.

Son olarak, koskoca bir ülkenin “tek” arama motorunu kullanması da düşündürücü olmalı.

İşte Google’ın verdiği cezanın sonuçları:

google ban 3 google ban 4 google ban 1 google ban 2

Hakkında SMH MAKALE

One comment

  1. Google‬ Web Spam ekibi tarafından ‪‎haber‬ sitelerine verilen bu cezanın kısa süreli olduğunu öngörüyorum. Haber sitelerinde yayınlanan ‪SEO‬ odaklı haberler genellikle farklı dosyalarda tutuluyor ve bu gibi durumlar yaşandığında uygulayacakları bir B planı mutlaka vardır. Google’ın gönlünü alabilmeleri çok zor değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir