Perşembe , 30 Mart 2023

Google’dan Yazın İlk Günü Doodlesi

Google Doodle’si yazın ilk gününü kutluyor! Google’ın 21 Haziran Doodle’si yani Google’ın Logosu Yaz’a uygun olarak hazırlandı.

Google’ın önemli günlere kayıtsız kalmamasını 21 Haziran 2011 Google Doodle’sini Yaz’ın İlk gününü kutlamasıyla bir kez daha görmüş oluyoruz. Google’ın 21 Haziran Doodle’si yaz moduna geçti.21 Haziran’da bilindiği gibi gece gündüz eşitliği yaşanır ve onu takip eden günde de artık gündüzler uzamaya ve geceler kısalmaya başlar.Yani 21 Haziran Bütün Dünya da yazın başlangıcı olarak bilinir.

21 Haziran’da güneş ışınları Yengeç Dönencesi’ne dik gelir. Bu gün, yeryüzününün kuzey yarısında yazın, güney yarısında da kışın başlangıcı olarak sayılır. Bugünden sonra yeryüzünün kuzeyinde günler kısalmaya, güneyinde ise uzamaya başlar ve buna Yaz Gündönümü adı verilir. Benzeri biçimde, güneş ışınlarının Oğlak Dönencesine dik geldiği 21 Aralık, kuzey yarıyuvarlakta kışın, güney yarıyuvarlakta da yazın başlangıcıdır.

Dönenceler matematik iklim kuşağı olan Tropikal kuşağın kuzey ve güney sınırlarını oluştururlar.

Google da bugüne yani 21 Haziran Yaz başlangıcına kayıtsız kalmıyor ve Doodle’sini yani logosuyla Yaz’ın ilk gününü kutluyor.Bir nevi Google Doodle’sini yaz moduna almış oluyor.Google’ın önemli günleri hatırlaması ve Önemli insanları hatırlayıp bütün dünya’ya da hatırlatmasıyla biliniyor.En son 19 Haziran’da Babalar gününü kutlamıştı.Son zamanlarda Google’ın Doodle’sinin en ilgi çekici olanı ve herkes tarafından en sık aranan konusu Les Paul’un gitarlarıydı.

Google’ın Doodle’si 21 Haziran’a da kayıtsız kalmadı,üstüne üstlük herkese de tekrar hatırlatmak istedi.Bugün 21 Haziran ve biz artık resmen Yaz’a girmiş bulunuyoruz…

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir