Çarşamba , 22 Mart 2023

Google’ı Ne Kadar Tanıyorsunuz?

Google, 1996 Ocak ayında doktora öğrencileri olan Larry Page ve Sergey Brin’in araştırma projesi olarak hayata geçti. Serüvenine bir arama motoru hizmeti sunarak başlayan Google; mail, haritalar, playstore gibi hizmetlerin dahil olması ile birlikte kullanıcılarını artırdı. Peki Google’ın bizlere sunduğu diğer hizmetleri biliyor musunuz? Sizler için, çok az kişi tarafından bilinen Google hizmetlerini derledik.

Google Allo

2016 yılında gerçekleştirilen Google I/O etkinliğinde tanıtılmış olan Allo, bir mesajlaşma platformudur. Google Allo, kullanıcıların aktivitelerini planlarken ya da olup biteni takip ederken arkadaşlarıyla ve ailesiyle iletişimini uygulama üzerinden yürütmesini sağlıyor. Google’ın diğer hizmetleri ile entegre olan mesajlaşma uygulaması sayesinde, platformdan çıkmadan haritalar veya Google arama sonuçları ile size en yakın restoranı bulabilir, arkadaşlarınızla yaptığınız keyifli sohbetlere hızlıca Caps hazırlayarak sohbeti daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Google Tilt Brush

Sanal gerçeklik ve giyilebilir teknoloji ile birleşen ve bu sayede üç boyutlu çizimler yapmayı sağlayan yeni nesil bir fırça. Google’ın “yaratıcılıkta sınırsız olasılıklar” mottosuyla tanıttığı Tilt Brush, sanatçı ruha sahip kişiler için heyecan verici bir deneyim sunuyor.

Google Classroom

Classroom, öğrenci ve eğitmenlerin okulların içinde ve dışında bağlantı kurmasını kolaylaştırıyor. Uygulama sayesinde zamandan ve kağıt kullanımından tasarruf edilirken, aynı zamanda sınıf oluşturmayı, ödev dağıtmayı, toplu iletişim kurmayı hızlı ve kolay bir hale getiriyor.

Google Expeditions

Google Expeditions, öğretmenlerin ve öğrencilerin 800’den fazla sanal gerçeklik (VR) ve 100 farklı artırılmış gerçeklik (AR) turları aracılığıyla dünyayı keşfetmelerine olanak tanıyan kapsamlı bir eğitim uygulamasıdır. Sınıftan ayrılmadan köpekbalıklarıyla yüzebilir, fezayı ziyaret edebilir, sınıfı bir müzeye dönüştürebilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz.

Google Waze

Zamandan ve yakıttan tasarruf etmek için kullanacağınız bir navigasyon uygulamasıdır. Gerçek zamanlı olarak paylaşım yapılan uygulamada kullanıcıların paylaştığı bilgiler dahilinde tarik durumunu, polis kontrol noktalarını öğrenebilir hedefinize en yakın ve uygun yoldan ulaşabilirsiniz.

Google Fonts

Bildiğiniz üzere yazı fontları bir yazının dikkat çekmesi ve okunabilirliği için oldukça önemlidir. Google klasik görünümden kurtulmak isteyen kullanıcıları için bir font bankası oluşturmuş. Google Fonts üzerinden indirdiğiniz fontları web’e ve istediğiniz herhangi bir uygulamaya entegre ederek kullanabilirsiniz.

Zagat

Bir restoran bulma uygulaması olan Zagat, şu an ülkemizdeki restoranlarla uyumlu olmasa da yurtdışı seyahatlerinizde sizlere yardım olacaktır.

Kaynak:Intell4

Hakkında Beyza Yılmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir