Çarşamba , 25 Mayıs 2022

GOOGLE’IN CİNLİĞİ !

google +google’ı kurduktan sonra, hem de çok kısa bir süre sonra kullanıcı sayısını 40 milyon kişiye çıkartmıştı. Geçen hafta yayınladıkları  90 milyon kişilik kullanıcı sayısı ile de ivmesini arttırdığını herkese göstermiş oldu. Ama Google daha çok kullanıcı istiyor. Kendilerine rakip olarak şu anda internetin egemen paylaşım sitesi Facebook’u gördüklerini düşünmeyen yok tabi. Ama Facebook’un kullanıcı sayısına yetişebilecekler mi? Bir iki küçük hile ile belki de  evet.
Öncelikle +google hesabınız varsa isminizi google arama motorunda bir arattırın. Eskiden facebook hesapları ilk sıralarda çıkarken eğer google plus hesabınız var ise ilk sırada bu hesaplar çıkmaya başladı. Biri hakkında bilgi aradığınızda ya da birini bulmaya çalıştığınızda internette ilk sırada +google profili çıkınca doğal olarak buraya yönlenme şansınız da daha fazla oluyor tabi. Bu zaten bir süredir vardı.
Şimdi Google 2. kozunu oynuyor. Google doc’un ne kadar yararlı olduğunu bilmeyen yoktur, elinizin altında nereye giderseniz gidin bir office programı var. Hani her canımız sıkıldığında video izlemek için ya da paylaşmak için girdiğimiz bir site var ya; Youtube.
Ve daha nice Google  uygulamaları. İşte bunların hepsine artık üye olmak için gmail hesabı dışında +google hesabınız olması gerekiyor . Eskiden bir email üyeliği ile kayıt olunan bu hesaplara +google profili oluşturmazsanız üye olamıyorsunuz.
Tabi benim +google profili açmak gibi bir niyetim yok diyerek, sahte bir hesap açarsanız, hatta mail adresinizi de uyduruk, kullanmaycağınız bir adres olarak açıp işinizi görebilirsiniz.( bu arada +google profili açtığınızın bile farkında olmayabilirsiniz çünkü üye olurken size benim anlattığım gibi anlatmıyor Google, sizin web için uygulamak istediğiniz isminiz, soy isminiz, fotoğrafınızı istiyor, ardından bir bakmışsınız  Google bu bilgilerle size +google hesabı açmış bile, ister misin diye soran yok yani )  ama gerçekten bu kadar uğraşmalımıyız? Ya da bu tarz olaylar yaşanabilecekken artık +Google kullanıcı sayısının gerçekliğinden ne kadar emin olabiliriz?

Hakkında Gökhan Gökalan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir