Cuma , 27 Mayıs 2022

Gravatar Profil Resmini Ayarlama Anlatım

Profil Resimlerinizi Ayarlama İşlemleriniz
Gravatar (Globally Recognized Avatar) , dünya çapında tanınan avatar anlamına geliyor. gravatar sistemini yorum sistemlerinde nasıl kullanıldığını anlatmaya çalıştık. iyi seyirler…

Detay: Gravatar hemen hemen tüm blog sistemleri için kullanılabilen bir avatar sistemidir. Sistemi kullanmak için Gravatar.com adresine üye olup global bir avatar resmi belirleyip sisteme uyumlu tüm web sitelerinde kullanabilirsiniz.

Artık bazı içerik yönetim sitemlerine ait yorum eklentileri de gravatar sisteminde uyumlu olacak şekilde geliştirilmektedir. bu basit ve kullanışlı sistemi kullanmak için gerekli olan detayları sizler için resim olarak anlatımını bulabilirsiniz.

Not: E-psota adresiniz 2 taraftada aynı olması gereklidir, bunun için buraya girceğiniz e-posta adresiniz sosyalmedyahaber.com sitesindede aynısı olması gerekmektedir.

1- Kullandığınız internet tarayıcısının adres çubuğuna https://tr.gravatar.com/ yazarak siteye bağlanma işlemlerini gerçekleştiriniz.

2- Siteye bağlandığınızda sağ üst köşede ‘Log in’ yazan butona tıklayınız, daha sonra ‘Sign up’ tıklama işlemlerini gerçekleştirdikten sonra;

Gravatar

3- Tüm ihtiyacımız olan e-posta adresi! Hesabınızı etkinleştirmek ve şifrenizi ayarlamanız sağlayacak bir bağlantı içeren bir onay e-postası alacaksınız.

gravatar2

4-Gönderme işlemleri yaptığınız aşağıdaki önemli uyarı alıcaksınız.Yapmanız gereken  işlem ilgili mail adresinize bağlanmanız, onay işlemleri yapmak için;

Gravatar3

5-E-postanızda gravatarla ile ilgili gelen mail içerinizi açtığınızda hesabınızı etkinleştirmek için, aşağıdaki bağlantıya tıklayın ya da favori tarayıcı üzerindeki url alana yapıştırın mail gelicektir.

Gravatar

6-Yalnızca küçük harf ve sayıları kullanarak, Gravatar adınızı seçin. Bu profil sayfası adresi kullanılacak, böylece diğer kişilerin tanıyabilir bir şey seçin. Ek olarak, bu kullanıcı adını kullanarak WordPress.com giriş mümkün olacak! Sonunda bir şifre seçin ve bir kez biz adınızı kullanmak için tüm set olacak kullanılabilir olduğundan emin olun! Lütfen sadece küçük harf ve sayıları, herhangi bir boşluk veya noktalama kullanamazsınız

Gravatar

7-Gerekli işlemleri doğru olarak yaptığınızda karşınıza böyle bir ekran çıkıcaktır.Add one by clicking here! yazan bölüme tıklama işlemleri yapıcaksınız.

Gravatar

8-Bu bölümde profil fotoğrafınızı yükleme işlemleri yapıcaksınız.Yükleme işlemlerini bittikten sonra profil resmini kırpma ayarlarını yaptıktan sonra bitir butonuna tıklayınız.

Gravatar

9- Son olarak profil gözükme kriterleri karşınıza gelicektir, orda size göre uygun olan harf işlemleri yapıcaksınız. Genel olarak gözükmesi için ‘G‘ harfini seçmeniz lazımdır.Bu işlemleri yaptıktan sonra artık sosyalmedyahaber.com sitesinde vb. wordpress alt yapılı sitelerde profiliniz gözükcektir.

Gravatar

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

3 comments

  1. Teşekkürler..

  2. teşekkürler.

  3. Murat ERÇELEBİ

    Teşekkürler çok faydalı oldu :) bende neden yapamıyorum diye düşünüyordum hep :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir