Cuma , 9 Aralık 2022

Gül Sosyal Medyayı Sevdi

 

 

 

 

Cumhurbaşkanı Gül, Köşk’ün internet sitesi, Facebook, Twitter, YouTube ve Flickr’ı etkin şekilde kullanıyor.

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kurumsal ilişkileri geliştirmek ve halkla doğrudan ilişki kurmak için yöneldiği sosyal medya kapsamında, Cumhurbaşkanlığı’nın resmi internet sitesi, Facebook, Twitter, YouTube ve Flickr’ı etkili şekilde kullanıyor.
Nato Güvenlik Zirvesi’ne katılmak üzere ABD’ye giden Gül, Şikago’daki toplantının ardından Los Angeles’e geçerek, Apple, Google, Facebook ve Twitter gibi sosyal medyanın etkili şirketlerini ziyaret edecek.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü, 9 Aralık 2009’da açtığı Twitter hesabından bir milyon 818 bin 195 kişi takip ediyor.

iPhone uygulaması 30 binden fazla indirildi
Cumhurbaşkanı Gül, Facebook, YouTube ve iPhone uygulamalarını da 3 Eylül 2011’de Twitter hesabından duyurdu.
Gül’ün duyurusundan bugüne kadar yaklaşık 30 bin iPhone uygulaması indirildi, YouTube’da 600 civarında video paylaşıldı, Flickr’da da Gül’ün gezilere ait fotoğraflara yer verildi.
”cbabdullahgul” kullanıcı adıyla Facebook’ta yer alan Cumhurbaşkanı Gül’ün yaklaşık 130 bin takipçisi bulunuyor. Facebook hesabı aracılığıyla video, albüm ve fotoğraflarını paylaşan Gül, 330 binden fazla beğeni topladı.

Gül’ün Twitter’ın merkezinden tweet atması bekleniyor
Nato Zirvesi’ne katılmak üzere bugün ABD’ye giden Gül, Şikago’daki temaslarının ardından 22 Mayıs’ta Los Angeles’a geçerek, yatırım şirketleri yöneticileriyle bir araya gelecek.
Apple, Google, Facebook’a ve Twitter şirketlerini ziyaret edecek Gül’ün Twitter’ın merkezinden de tweet atması bekleniyor.

 

AA

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir