“Güzel Gözlü” Sözlük: Süslü Sözlük

İnteraktif sözlükler arasında belirli bir konuya odaklananı pek azdır. Süslü Sözlük kişisel bakım, makyaj ve sağlıklı yaşam meraklılarının “kutsal bilgi kaynağı” olmak için yola çıkmış, ilgi alanı sınırlı, ancak tam da bu sebeple ilgilendiği konuları her açıdan derinlemesine irdeleyen “güzel gözlü” bir sözlük.

Süslü Sözlük esasında ihtiyaçtan doğan bir platform. Kurucuları, 2012 yılının sonlarında internette ürün yorumu ve tavsiye bulmak için fazla vakit kaybetmekten, yüzlerce sayfalık forum başlıklarında konunun dağılmasından bıkıp ürün yorumuları ve tavsiyelerini daha düzenli ve toplu olarak görebilecekleri bir platform oluşturmaya karar vermişler ve böylelikle Süslü Sözlük doğmuş. 2013 yılının sonuna doğru da yazar alımına başlamışlar.

Elbette ki sözlükte sadece ürün yorumu yapılmıyor, kişisel bakım, makyaj ve sağlıklı yaşama ilişkin hem teorik hem de gündelik yaşama dair tartışmalar da sözlük gündeminde kendine büyük pay ediniyor.

Altyapı olarak Santral Sözlük altyapısını kullanıyorlar ancak kendi sözlükleri için geliştirilmiş özelliklere de sahipler. Örneğin, sözlük yazarları kullandıkları ve almak istedikleri ürünlerin listelerini “makyaj çantası” ve “istek listesi” özelliklerini kullanarak profillerinde görüntülenecek şekilde kaydedebiliyor, etiket bulutu ve başlık kategorisi ile araştırdıkları konulara daha kolay erişebiliyorlar.

Yakın dönemde çeşitli markalarla ortak çalışmalar düzenleyerek zirveler ve tanıtım günleri yapmayı da planlıyorlar.

Süslü Sözlük, konusu gereği kadınların çoğunlukta olduğu bir sözlük, ama kesinlikle bir kadın sözlüğü, ya da kadınlar için sözlük değil. Bu nedenle üyelik herkese açık.

Süslü’ye http://www.suslusozluk.net adresinden ulaşılabilirsiniz.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir