Pazartesi , 27 Haziran 2022

Hackerların üçü bir aradası : Cybergate

gelişen teknolojinin nimetlerinden tüm bilgisayar kullanıcıları faydalanmaya başladılar. tabii ki buna hackerlar da dahil! eski proratların yerlerini artık daha gelişmiş cybergate, wardom trojan gibi programlar almaya başladı. bu yazımda size tanıtacağım program ise cybergate….

 

cybergate en basit anlamıyla başkalarının bilgisayarlarına sızmak için kullanabileceğiniz bir program. bu amaçla yapacağınız ilk şey bir server oluşturmak ve bunun kontrol etmek istediğiniz bilgisayarda açılmasını sağlamak. zaten hemen hemen tüm ratların temeli buna dayanır. serverı açtığımız bilgisayar üzerinde artık yapamayacağımız işlem yok! fakat işin en temel noktası sosyal mühendislik adı verilen kandırma yöntemleri. çünkü ne kadar ziplerseniz zipleyin (zip=sıkıştırma) msn ya da gmail gibi sistemler oluşturduğunuz serverın kötü amaçlı bir yazılım olduğunu görüyorlar. bu yüzden bu server dosyalarını rapidshare tarzı bir upload sitesine yükleyip kurbanınızın bunu indirip açmasını sağlayabilirseniz başarılı olursunuz. dosyalarınızın adı resmim.jpg ya da aycaaaaa.jpg tarzı bir şey olursa daha inandırıcı olacaktır.

 

bu programla neler yapılabilir? bu programla daha da önce söylediğimiz gibi serverın kurulu olduğu makinede yapamayacağımız işlem yok. isterseniz serverın kurulu olduğu bilgisayardaki tüm verileri kopyalarsınız, isterseniz bilgisayarı o anda kontrol edebilirsiniz, isterseniz karşıdaki kullanıcının tüm dosyalarını silip windows’unu çökertebilirsiniz.

 

fakat işin en temel noktası şu. bu program günlük hayatımızda ne işe yarar? sanırım bunun cevabı sadece eşinizin veya çocuklarınızın bilgisayarda o an neler yaptığını görmek olabilir.

 

not : bu programın kullanımından doğan zararlar kullanıcının kendisine aittir. sosyalmedyahaber.com bu konuda kesinlikle sorumluluk kabul etmez. türkçesi : gidip birisinin bilgisayarına saldırdıktan sonra polise ben bunu şu siteden öğrendim demeyin. anında satarız!

 

 

 

 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir