https://juragankomik.com
Cumartesi , 13 Nisan 2024

Haftanın Enleri Basın Araştırması En Medyatikler Bu Listede

HAFTANIN EN’LERİ

 PRNet A.Ş, geçtiğimiz hafta basında en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı. 4 – 10 Haziran tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, “Haftanın En’lerini” 5 başlık altında sıralandı;

HAFTANIN GÜNDEMİ
KÜRTAJ TARTIŞMALARI…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstisnai durumlar dışında kürtajın cinayet olduğunu ve bununla ilgili hukuksal işlemlerin başlatılacağı ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar 1601 haberle gündemin ilk sırasındaki yerini koruyor. Dünyaca ünlü pop yıldızı Madonna, 19 yılın ardından İstanbul’da vermiş olduğu konser ile ilgili çıkan 295 haberle gündemin 2.sırasında yer alıyor. Havacılık sektöründe grev ve lokavtın yasaklanmasını öngören kanun teklifi, THY çalışanlarının iş yavaşlatmasına neden olurken konuyla ilgili çıkan 276 haberle bu hafta 3.sırayı oluşturuyor. 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu’nun bir araya gelmesiyle ilgili çıkan 229 haberle 4.sırada yer aldı. Türkiye’de bölgesel olarak ilk kez düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu (WEF)ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları 226 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesine son sıradan giriş yaptı.

HAFTANIN ÜNLÜSÜ

AJDA PEKKAN

 

 Ajda Pekkan yeni şarkıları ve sahne performansıyla ilgili çıkan 158 haberle bu hafta en çok konuşulan ünlü oldu. Ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, hakkında Twitter mesajları nedeniyle “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçlamasıyla hazırlanan iddianamenin mahkemece kabul edilip dava açılmasıyla ilgili çıkan 156 haberle bu hafta da yerini koruyor. Tarkan yeni imajı ve yeni albümü ile ilgili çıkan 143 haberle 3.sırada yer aldı. Tarkan’ı 114 haberle Kenan Doğulu takip ediyor. Murat Boz sahne gösterisi ve Altın Kelebek’te almış olduğu ödül ile ilgili çıkan 97 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesine son sıradan giriş yaptı.

 

HAFTANIN SİYATETÇİSİ

RECEP TAYYİP ERDOĞAN

 

Siyasetçiler listesinin değişmez lideri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 3707 haberle birinci sırada yerini alırken, haberlerde çoğunlukla Kürtaj ve sezaryenle ilgili yaptığı açıklamalar göze çarpıyor. Kemal Kılıçdaroğlu 998 haberle 2.sıradaki yerini koruyor. Zafer Çağlayan’ın sıralamadaki yeri 508 haberle bu hafta da değişmiyor. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Birleşmiş Milletler’in İstanbul’da bir merkezinin olacağını belirten açıklamalarıyla ilgili çıkan 474 haberle 4.sırayı oluşturuyor. Devlet Bahçeli Türk-Kürt sorunu ile ilgili yaptığı açıklamalar hakkında çıkan 393 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesine son sıradan giriş yaptı.

 

 

 

 

 

HAFTANIN SPOR ADAMI

FATİH TERİM

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim yeni sezon için yaptığı transfer görüşmeleri ile ilgili yaptığı açıklamalarla 261 haberle bu hafta en çok okunan spor adamı oldu. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman eski futbolcu Nihat Kahveci ile ilgili yaptığı açıklamalarla 247 haberle 2.sırada yer aldı. Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş transferlerle ilgili yaptığı açıklamalarla 236 haberle 3.sırayı oluşturuyor. Şenol Güneş’i  198 haberle Ünal Aysal takip ediyor. Aziz Yıldırım 192 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesine son sıradan giriş yaptı.

 

HAFTANIN  SPORCUSU

DİRK KUYT

 

Fenerbahçe’ye transfer olan Dirk Kuty hakkında çıkan 267 haberle haftanın en medyatik sporcusu oldu. Trabzonspor’un yıldız oyuncusu Burak Yılmaz bu hafta 224 haberle bu hafta da yerini koruyor.  Atletico Madrid’e transfer olan Emre Belözoğlu 164 haberle 3.sırada yer aldı. Ricardo Quaresma 130 haberle 4.sırayı oluşturuyor. Hugo Almeida 105 haberle PRNet “Haftanın En’leri” listesine son sıradan giriş yaptı.

 

GÜNDEM BAŞLIĞI HABER ADET
KÜRTAJ TARTIŞMALARI… 1601
MADONNA İSTANBUL KONSERİ… 295
THY’DE GREV… 276
DEMİREL İLE DARBE KOMİSYONU GÖRÜŞMESİ… 229
İSTANBUL’DAKİ DÜNYA EKONOMİ FORUMU TOPLANTISI… 226
   
ÜNLÜLER HABER ADET
AJDA PEKKAN 158
FAZIL SAY 156
TARKAN 143
KENAN DOĞULU 114
MURAT BOZ 97
   
SİYASİLER HABER ADET
RECEP TAYYİP ERDOĞAN 3707
KEMAL KILIÇDAROĞLU 998
ZAFER ÇAĞLAYAN 508
AHMET DAVUTOĞLU 474
DEVLET BAHÇELİ 393
   
SPOR ADAMLARI HABER ADET
FATİH TERİM 261
FİKRET ORMAN 247
ŞENOL GÜNEŞ 236
ÜNAL AYSAL 198
AZİZ YILDIRIM 192
   
SPORCULAR HABER ADET
DİRK KUYT 267
BURAK YILMAZ 224
EMRE BELÖZOĞLU 164
RİCARDO QUARESMA 130
HUGO ALMEİDA 105

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir