https://juragankomik.com
Perşembe , 20 Haziran 2024

Hayrettin’le Hayretlik Görüntüler

Youtube Gadget kanalınının açılışını yapan Turkcell Superonline, açılışı Hayrettin’in yavaş internetle imtihanını anlatan videoyla yaptı. Turkcell Superonline, dijital reklamcılıkta da yenilikçiliğini sürüdürüyor. Bu çerçevede Türkiye’de Google’ın Youtube Gadget kanalını kullanmaya başlayan ilk markalardan olan Turkcell Superonline, açılışta ışık hızında fiber internetin faydasını vurgulayan bir çalışmaya imza attı.

Çalışmada, geçen sene gerçekleştirilen ve son derece başarılı sonuçlara ulaşan Fiber Hız Etkisi dijital kampanyasında da Turkcell Superonline’ın yüzü olan Hayrettin rol aldı. Videoda Hayrettin, yavaş bir internet bağlantısıyla film izlemenin eziyetine daha fazla dayanamayarak, izlediği ekranı balyozla kırıyor. Hayrettin, videonun sonunda internet bağlantısını Turkcell Superonline’a çevirerek, ışık hızında fiber internetin keyfini sürüyor ve hızdan ayakları yerden kesilerek, ekranın içine giriyor.

Hollywood teknolojisiyle uçuş sahneleri

Filmin çekilmesi için, YouTube arayüzünün fiziksel kopyasının gerçek maketi üretilerek Green Screen’e uygun hale getirildi. Hollywood filmlerinde de kullanılan tekniklerle çelik iplerden oluşan özel bir askı ve ray sistemi oluşturularak Hayrettin’in gerçekten uçuyormuş gibi gösterilmesi sağlandı. YouTube standartları göz önünde bulundurularak hazırlanan video HTML5 teknolojisi kullanılarak YouTube özelinde hazırlanan mikrosite ile entegre hale getirildi.

Çekimleri Pharos, prodüksiyonu ise Vana Film tarafından gerçekleştirilen filmin çekim aşamasında 35, post prodüksiyonunda 10 kişi görev aldı.

Dijital reklamcılıkta Turkcell Superoline imzası

Daha önce YouTube üzerinden yaptığı dört ayrı proje ile dünyadaki en başarılı uygulamaların yer aldığı Google Rich Media’da yer alan Turkcell Superonline, Google tarafından Türkiye’den en fazla sayıda çalışmayla bu galeriye kabul edilen şirket konumunda.

3,5 milyon izlenme

Turkcell Superonline’ın Google tarafından Rich Media galerisine alınan en önemli kampanyalardan birisi de “Gece Kuşu” tarifesi için gerçekleşmişti. Türkiye’ sektörde ilk defa kullanılan “1-Video Lightbox” ve telekom sektöründe ilk defa kullanılan “Mastbox” formatlarıyla gerçekleşen kampanya ile Turkcell Superonline bir başarı öyküsüne imza attı ve Gece Kuşu kampanyası tam 3,5 milyon defa gösterildi. Gece Kuşu tarifesi ile ilgili olarak hazırlanan kampanya videosu 5 gün boyunca YouTube Masthead içinde yayınlandı. Hayata geçen kampanya Google tarafından da başarı öyküsü olarak yayınlandı.

Hayretlik görüntüleri izlemek için adresini ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir