Cuma , 27 Mayıs 2022

Helyum gazı dolu balonlarla 2400 metre yükseldi

Erik Roner, çoğunluğun hayallerini gerçekleştirdi

Helyum gazı dolu balonlarla uçmak ister misiniz? Erik Roner adlı extreme spor tutkunu, küçükken hemen hemen herkesin kurduğu “bir balonun ucundan tutsam, uçabilsem” hayalini tam olarak bu şekilde olmasa da gerçekleştirdi. Uçuş öncesi bir kaç kişilik ekip ile hazırlıklar tamamlandıktan sonra, Erik Roner balonlara bağladığı sandalye ile 2400 metre havalanarak olayı görüntüledi.

Proje için 90 adet geniş balonlara helyum gazı basılarak iple sandalyeye bağlandı, Erik Roner, sandalyedeki yerini aldıktan sonra sandalyeye bağlı tutucu ipler kesildi. Çok geçmeden Roner, 2400 metre havalandı fakat havada uzun bir süre kalamadı. Bir süre sonra balonlar yavaş yavaş patlamaya başladı, Eric, yanına aldığı tüfekle beraber balonların patlama işlemini hızlandırmaya çalışsa da, çok geçmeden bundan sıkılıp sandalyeye bağlı iplerden kurtularak hava atlayışı gerçekleştirdi.

Tüm bu  olaylar, birden fazla GoPro aksiyon kamerası ile kayıt edildi. Lafı fazla uzatmadan sizleri Erik Roner tarafından hazırlanan video işe baş başa bırakalım. Gelişemeler için takipte kalınız.

İmkanınız olsaydı, böyle bir şey yapmak ister miydiniz?

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir