Cumartesi , 28 Mayıs 2022

Her şeyiyle Samsung Galaxy Note 4 ve Galaxy Note Edge

Samsung Electronics, amiral gemisi Galaxy Note serisine eklediği yeni Galaxy Note 4 ve Galaxy Note Edge’i tanıttı.

Geliştirilmiş S Pen ile üstün görüntüleme deneyimini bir araya getiren Galaxy Note 4, kullanıcılara pazarın en eşsiz ve güçlü mobil deneyimini sunuyor.

Samsung Electronics CEO’su ve Mobil İletişim Başkanı JK Shin yeni ürünlerle ilgili olarak; “Galaxy Note serisi, teknoloji sektörü içinde olağanüstü yeniliklerin bizi beklediğinin müjdesini vermişti. Büyük ekran boyutu ve kendisiyle özdeşleşen S Pen teknolojisi, akıllı telefon kültürüne yeni bir standart getirdi. Galaxy Note serisini pazara sunarak yüzlerce yıllık kalem ve defter kültürünü dijital dünyaya aktardık. Yeni Galaxy Note 4, kullanıcıların Galaxy serisinden bekledikleri en son teknolojik özellikleri bir arada sunarak, bugüne kadar yaratılmış en gelişkin Note deneyimini sağlıyor” dedi.

Galaxy Note4 Gorsel (30)

 

Galaxy Note 4, 5,7 inç Quad HD (2560×1440) Super AMOLED ekranı daha derin kontrast, daha net ve canlı görüntüler, daha iyi görüntüleme açıları ve saniyenin milyonda biri kadar hızlı tepki sürelerini beraberinde getiriyor ve inanılmaz bir görüntüleme deneyimine imza atıyor. Kullanıcılar uygulamalarını kullanırken tam ekran ve bölünmüş ekran seçeneklerinden yararlanabiliyor, ekrandaki uygulamaların boyut ve konumunu kolayca tek bir dokunuşla değiştirebiliyor.

Cihazda “Akıllı Optik Görüntü Sabitleyicisi” olan 16 megapiksellik bir arka yüz kamerası var. Bu sayede, kameranın titremesi dengeleniyor ve karanlık ortamlarda pozlama süresi otomatik olarak uzuyor. Ayrıca f1.9 – 3,7 MP ön yüz kamerası, standart 90 derece ve 120 dereceye kadar geniş açı sunuyor.

Hızlı şarj özelliği ile Galaxy Note 4 çok hızlı şarj edilebiliyor. “Ultra Enerji Tasarrufu Modu” sayesinde kullanıcılar en çok ihtiyaç duyduğu anda, şarjsız kalmıyor. Galaxy Note 4’te birden fazla mikrofon ve kalabalık ortamlarda gürültüyü azaltan gelişmiş bir hoparlör yer alıyor. Cihaza yerleştirilmiş olan ses kaydedici, ses izleme olanağı sağladığı gibi, kullanıcıların bir grup konuşmasında istedikleri sesleri ayrıştırarak yeniden dinlemelerini mümkün kılan geri oynatım özelliği de sunuyor.

Galaxy Note 4 ayrıca “Parmak İzi Tarayıcısı” ile kişisel verileri güvence altına alıyor ve dünyada bir mobil cihazda ilk kez UV sensörü kullanıyor.

Karşınızda Galaxy Note Edge

Galaxy Note Edge Gorsel (1)

Samsung’un mobil teknolojilerle kullanıcı deneyimlerini optimize etme arayışı onu yenilikte en iyiyi aramaya itiyor. Bu süreçte son adım, yenilikçi ve benzersiz Galaxy Note Edge. Galaxy Note deneyimini bir üst basamağa taşıyan Note Edge, kullanıcılara bilgiye erişmenin, mobil cihazlarını kullanırken kişilik ve zevklerini ifade etmenin yeni bir yolunu sunuyor. Galaxy Note Edge’in benzersiz biçimde kavislendirilmiş Edge ekranı, kapağı kapalıyken bile sık kullanılan uygulama, uyarı ve işlevlere başparmağın tek bir hareketiyle hızlı erişim sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar, video izlerken kesintiye uğramadan bildirimlerini doğrudan Edge ekranda görebiliyor.

Galaxy Note 4, Ekim ayından başlayarak küresel pazarlarda “Kömür Siyahı”, “Buz Beyazı”, “Bronz Altın” ve “Açık Pembe” renklerinde satışa sunulacak. Galaxy Note Edge ise bu yılın ilerleyen aylarında seçilmiş bazı pazarlarda, Samsung perakende kanalları, e-ticaret ve operatörler üzerinden “Kömür Siyahı ” ve “Buz Beyazı” renklerinde pazara sunulacak.

Galeri İçin: [ot-gallery url=”http://www.sosyalmedyahaber.com/gallery/samsung-galaxy-note-4-ve-galaxy-note-edge/”]

 

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir