Çarşamba , 25 Mayıs 2022

Hit Arttırma, Arama Motoru Optimizasyonu, SEO Yöntemleri!

İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanmayı araştıranların günümüzde en çok kafa yordukları konu reklam içn hiç para harcamadan sitelerine nasıl trafik çekebilecekleri. Sitenize trafik çekmenin en kolay yollarından biri hiç şüphesiz özgün içerik üretmeniz. Eğer azimli bir yazar iseniz ve arama motoru optimizasyonu yapıyorsanız kısa sürede yüksek meblağlar kazanabilirsiniz.

Niş Alanlar

Niş alanlara yoğunlaşın. Belli poüler konularda internette çok fazla miktarda yararlı ve özgün içerik vardır. Çok aranan alanlarda ikinci sayfada çıkmaktansa, az aranan bir alanda birinci sırada çıkmanız daha fazla trafik çekmenize yardımcı olacaktır. Adwords anahtar kelime aracını kullanarak kullanacağınız anahtar kelimelerdeki rekabet düzeyini ve aylık aranma miktarını kontrol edebilirsiniz.

İnsanlar Ne Merak Eder

Trafik çekmek için anahtar eylem araştırma yapmak. İnsanların neyi merak ettiğini ve internet üzerinden ne araştırdıklarını bulmak iyi bir başlangıç olabilir. İnternette dolaşan tonlarca kopya ve kalitesiz içerikten sıkılan insanlar sizin sitenizde önceden karşılaşmadıkları bazı şeyleri bulabilmeli.

Anahtar Kelimeler

Anahtar kelimeleri makaleniz içinde optimize etmelisiniz.Bu, belli anahtar kelimeleri seçmeyi ve bu kelimeleri makul miktarlarda makale içinde kullanmaı gerektirir. Seçtiiğiniz kelimelerin makale içindeki oranının %2′yi geçmemesine de dikkat edin, aksi takdirde spam muamelesi görebilirsiniz.

Düzenli Yazma

Sık ve kısa aralıklarla yazın. Haftada bir makale azarak arama motorlarında yükselmeniz mümkün değildir. Arama motorlarının sonuçlarında yukarılarda yer alma istiyorsanız haftada en az 5-10 makale yazmalısınız.

Video ve Resim Ekleme – Resim Optimize Etme

Yazdığınız konu ile alakalı resim ve videolarla makalenizi destekleyin. Resim kullanmanız arama motorlarının görüntü arama sonuçlarında çıkma ihtimalinizi artırıken, video eklemeniz ziyaretçilerinizin sitede kalma süresini artırırarak arama motorlarının gözünde makalenizin faydalı olduğu intibasını oluşturur.

Link Verme

Site içindeki makalelerden birbiriyle alakalı olanlara link verdirin. Internet dünyasında bu uygulamaya “inner link” denir. Bu uygulamanın temelde iki faydası vardır, ilki makalenzi okuyan insanlar bu linkler sayesinde ilgilerini çeken konuılardaki diğer makalelerinize yönlenirler ve bu da sitenizin trafiğini artırır. İkincisi ise bu sayede Google başta olmak üzere birçok arama motoru için önemli olan sayfanızın PageRank değerinizi artırırsınız. Burada dikkat etmeniz gereken husus, alakalı sayfalara link vermenizdir.

Reklam Yerleşimi

Sayfanızdaki reklamları makul yerlere yerleştirin. Reklamları doğru yere yerleştirmek belki de kaliteli içerik girmek kadar önemli bir konudur. İnsanların eğer çok işlerine aramayacaksa reklamları tıklamaya karşı doğal bir dirençleri vardır. Dolayısıla, reklamlarınızın, metin içerisinde sırıtmaması ve metne yedirilmiş olması önemlidir. Başlangıç yapamıyor olsanız da hangi reklamın yerinin doğru olduğunu anlamak için bir süre bekleyin ardından reklamların tıklanma sıklıklarına göre yerlerinde değişiklikler yapın.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir