Perşembe , 26 Mayıs 2022

Hobium: Hayata Değer Katan Hobiler

Kullanıcıların hem el işi hobi malzemeleri satın alabildiği hem de kendilerine butik açıp satış yapabildiği hobium açıldı. Hobi malzemeleri satışı, tasarımcı el işi ürün satışı ve el işi hobileriyle ilgili öğretici içerik blogunu tek bir platformda birleştiriyor. Bu bölümlere sırasıyla; Malzeme, Butik ve Atölye isimleri verilmiş. El işi hobiseverlerin bütün ihtiyaçlarını karşılama ve sosyal bir platform yaratmayı amaçlayan platformun sloganı; “Hayata değer katan hobiler.”

E-ticaret kısmında, yerli ve yabancı pek çok markanın, ahşap boyamadan örgüye, takı malzemesinden, kağıt sanatına kadar gerekli yapım malzemeleri ve yardımcı hazır ürünlerine ulaşılabiliyor. Önce 10’dan fazla ana kategoriye dağılmış 10.000’den fazla ürün seçeneğiyle açılıyor, zamanla ürün gamının da artması planlanıyor.

Butik kısmında ise kullanıcılar kendi ürünlerini satabiliyor ya da özgün el işi ürünler alabiliyor. Buna ek olarak tasarımcılarla iletişime geçip, özel sipariş vermek de mümkün.

Hobi ve el işleriyle ilgili zengin içeriklerin olduğu Atölye bölümünde her kategoriye ait video, fotoğraf ve yazı içerikleri yer alıyor, ayrıca içerikler zorluk seviyelerine göre listelenmiş durumda.

Karkom Dijital tarafından gerçekleştirilen bir girişim olan Hobium.com, tek bir platformda B2C (işletmeden kullanıcıya), C2C (kullanıcıdan kullancıya) ve öğretici içeriklerin bir arada bulunmasıyla Türkiye’de bir ilk konumunda.

Hobium ekibi projeye, kullanıcılarıyla birlikte sürekli büyüyecek, sürekli gelişecek bir platform olarak bakıyor. Bu yüzden projenin ilk yıl hedefi 100% müşteri memnuniyeti.

hobium

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir