Çarşamba , 27 Eylül 2023

Huawei 200 Milyon Satışa Ulaştı!

Huawei 200 milyon cihazlık satış hedefine ulaşmayı başardı
Bu yıl Huawei için her ne kadar talihsizliklerle dolu geçen bir yıl olsa da şirket, 2018 yılını çok önemli bir rekorla kapattı. Huawei, bu yıl için belirlemiş olduğu 200 milyon cihazlık satış rakamını geride bırakmayı başardı.
Nova 4 modelinin tanıtım etkinliğinde konuşan mobil bölüm başkanı He Gang, 25 Aralık’ta 200 milyon  cihazlık satış rakamını geçmeyi beklediklerini açıklamıştı. Tahmini oldukça isabetliydi ve şirket, belirlenen tarihten çok kısa zaman önce bahsi geçen satış rakamını geride bıraktığını duyurdu. Geçtiğimiz yılı 153 milyonluk bir satış rakamı ile kapatan şirket, kendi tarihinde ilk kez bu denli yüksek bir rakama ulaşmış oldu.
Şirketin 8 yıl içerisinde kat etmiş olduğu mesafeyi aşağıdaki tablodan görebilirsiniz.
Huawei 200 milyon cihazlık satış hedefine ulaşmayı başardı
Şirketin 100 milyon cihazlık satış rakamın Temmuz ayında geride bıraktığı hatırlandığında sadece 5 ayda 100 milyon daha satış yapılmış olması oldukça takdire şayan. ÜstelikAmerika ile yaşanan gerginlikler, çeşitli ülkelerde yapılan yasaklamalar, şirket içinde yaşanan bir takım gerginlikler ve daha pek çok talihsizlik düşünüldüğünde bu yıl Huawei için bir hayli zorluydu.

Huawei2018 yılı için belirlemiş olduğu hedefe böylelikle ulaşmış oldu. Sırada ise 2019 için belirlemiş hedef var. Bu yıl için 180-200 milyonluk bir satış rakamı öngördüğünü belirten şirket, 2019 için hedefinin dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmak olduğunu dile getirmişti. Huawei 2019‘da bu idealini gerçekleştirerek zirveye yerleşebilecek mi hep birlikte göreceğiz.

Hakkında Ümit Kapanc

Grafik tasarımcı. Kitap sever. Teknoloji meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir