Huawei Ascend P7 Türkiye’de

Huawei’nin teknoloji ve tasarımı bir araya getiren 4G LTE destekli akıllı telefonu Huawei Ascend P7, Vodafone Cep Merkezleri aracılığıyla Türkiye’de satışa sunuldu. Huawei Ascend P7, 4G LTE uyumlu hızlı bağlantı özelliği ve gelişmiş kamera özellikleri ile dikkat çekiyor.

Dünyanın önde gelen bilgi ve iletişim teknolojileri üreticisi Huawei’nin teknoloji ve tasarımı bir araya getiren en yeni akıllı telefonu Huawei Ascend P7, Vodafone Cep Merkezleri aracılığıyla Türkiye’de satışa sunuldu.

4G LTE uyumlu, üstün görüntüleme yeteneği ve kullanım kolaylığını, etkileyici tasarım ve performansla bir araya getiren Ascend P7, akıllı telefonlarda çıtayı yeni bir seviyeye yükseltiyor.

Zhao Gang: “Türkiye’de Marka Çalışmalarına 5 Milyon Dolar Yatırım Yapacağız”

Huawei Ascend P7’nin Türkiye’de satışa sunulmasıyla ilgili olarak düzenlenen toplantıda konuşan Huawei Türkiye Genel Müdürü Zhao Gang, şunları söyledi:

“Tasarım, görüntüleme ve bağlantı konusunda çıtayı daha da yükseğe taşıyan Huawei Ascend P7’yi Türkiye’deki tüketicilerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Huawei olarak geçtiğimiz 3 yıl boyunca yüksek nitelikli ürünler geliştirmek amacıyla ortaya koyduğumuz çabaların meyvelerini topladığımız bir döneme girdik. Piyasaya sürülen akıllı telefon adedi bazında IDC’nin 2014’ün ilk yarısı için açıkladığı sonuçlara göre dünyanın 3’üncü en büyük üreticisi haline geldik. Çin ve Batı Avrupa gibi pazarların yanı sıra, Türkiye’de de Huawei marka bilinirliğinin ve algısının her geçen gün daha da güçlendiğini gözlemliyoruz. Bu yıl Türkiye’de Huawei’nin marka bilinirliğini güçlendirmek için 5 milyon dolar kaynak ayırdık. Artık Huawei markasını hayatın içinde çok daha fazla yerde göreceksiniz.”

Teknoloji ve Tasarımıyla Düşüncelerinizin Bir Uzantısı

Ascend P7’nin öne çıkan özellikleri arasında 5 inç boyutunda 1080 x 1920 Full HD çözünürlüğünde ekran, 8 megapiksel ön ve 13 megapiksel arka kamera, 4 çekirdekli yüksek performanslı işlemci ve günlük kullanımdan kaynaklanabilecek çizilmeleri önlemek üzere her iki yüzde yer alan Gorilla Glass 3 kaplama dikkat çekiyor.

Son derece kolay bir kullanıma sahip olan Ascend P7’de Huawei’ye özel Emotion UI kullanıcı arayüzünün en yeni sürümü olan Emotion UI 2.3 yer alıyor. Telefonun arka yüzünde yer alan ve 7 ayrı katmanın üst üste bindirilmesiyle oluşan özel motif, Ascend P7’ye lüks saatlerde görmeye alıştığınız türden etkileyici ve asil bir görünüm kazandırıyor.

Huawei, Ascend P7’yi tasarlarken ‘içeriden dışarıya doğru tasarım’ yaklaşımı uygulayarak, kullanım keyfini maksimum düzeye çıkarmak üzere cihazın donanım ve yazılımında önemli yenilikleri hayata geçirdi.

Ascend P7, batıya özgü tasarım öğelerinden ilham almanın yanı sıra, doğunun inceliğini ve detaylara verdiği önemi gözeten bir tasarım anlayışının ürünü olarak geliştirildi. Huawei, yalnızca 6,5 milimetre inceliğindeki Ascend P7 ile, 4G LTE uyumlu akıllı telefonlar sınıfında dünyanın en ince tasarımlarından birine imza atmış oldu.

Vodafone, Ascend P7’yi ‘Çok Satanlar Masası’nda Ağırlıyor

Huawei Ascend P7’yiVodafone farkıyla Türkiye’deki tüketicilerle buluşturmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Vodafone Türkiye Kıdemli Pazarlama Müdürü Onur Yeniay, Türkiye’de ‘dijital dönüşümün lideri’ olma vizyonuyla abonelerine en yeni akıllı cihazları sunduklarını belirterek şöyle konuştu:

“Dünyanın 4G destekli en gelişmiş internet teknolojisine sahip telefonu Huawei Ascend P7’yi, Türkiye’de ilk kez Vodafone Çok Satanlar Masası’nda satışa sunuyoruz. Şık tasarımına ve üstün teknolojisine karşın maliyet avantajı sağlayan Huawei Ascend P7, Vodafone Çok Satanlar Masası’nda 36 aya varan taksit ve ayda 20 TL’de başlayan ödeme kolaylıklarıyla alıcılarıyla buluşuyor. Herkesi Huawei Ascend P7 ile tanışmak üzere Vodafone Cep Merkezleri’ne ve Vodafone Çok Satanlar Masası’na davet ediyoruz.”

Ascend P7 Vodafone’lulara Özel Fırsatlarla Geliyor

Vodafone’lular ve numarasını Vodafone’a taşıyan aboneler, 7 Ağustos’tan itibaren Türkiye genelindeki Vodafone Cep Merkezleri aracılığıyla tarifelerine ek 36 aya varan taksitlerle ve ayda 20 TL’den başlayan fiyatlarla yeni Huawei Ascend P7’te sahip olabilecekler. Ayrıca Vodafone Red’in sunduğu avantajlardan faydalanarak Vodafone’un çift taşıyıcı teknolojisiyle yurt içinde LTE destekli en hızlı 3G internet deneyimini yaşarken, ‘Her Şey Dahil Pasaport’ uygulaması sayesinde 4G’nin hizmete sunulduğu İtalya, İspanya, Portekiz, Yunanistan ve Romanya’da 4G mobil interneti canlı olarak deneyimleme şansı bulacaklar.

Huawei Ascend P7’nin Türkiye’deki satış fiyatı 1.299 TL olarak belirlendi.

Huawei Ascend P7 hakkında

Huawei Ascend P7, Huawei’nin akıllı telefonlardaki yeni amiral gemisi olarak 7 Mayıs’ta Paris’te düzenlenen bir etkinlikle ilk kez gün yüzüne çıkarıldı.

Tüketicilerin büyük beğenisini kazanan Huawei Ascend P6 temel alınarak geliştirilen Huawei Ascend P7, 4G LTE uyumlu üstün teknolojik özellikleri, ultra hızlı bağlantı yeteneği, kullanım kolaylığı ve etkileyici tasarımıyla dikkat çekiyor.

Tasarım ve İşçilikte Yeni Bir Boyut

Huawei Ascend P7, gündelik kullanımın yıpratıcı etkilerine karşı daha dayanıklı olmasını sağlamak amacıyla ön ve arka yüzde Corning® Gorilla® Glass 3 kaplamayla güçlendirildi. Arka yüzde yer alan 7 katmanlı yüzey kaplaması, Ascend P7’yi diğerlerinden ayıran metalik, dikkat çekici ve sofistike bir görünüme kavuştururken, dönme etkisine (spin effect) sahip mikro desen tasarıma özgün bir hava katıyor.

Su Damlasının Doğal Kıvrımlarından İlham Aldı

Huawei Ascend P7’nin tasarımı, su damlasının doğal kıvrımlarından ilham alınarak hayata geçirildi. Su damlasının doğal saflığını içten dışa tasarımın ana öğesi olarak konumlandırırken, cihaz elde daha doğal durmasını sağlayacak bir forma kavuşturuldu. Form ve fonksiyon arasındaki ideal dengeyi kurabilmek adına tasarımı mükemmelleştirmek için Huawei mühendisleri cihaz üzerinde aylarca çalıştı.

Ascend P7, multimedya dosyalarını daha iyi görüntülemek için 5 inçlik 1920×1080 piksel çözünürlüğünde Full HD ekranla donatıldı. Bu, inç başına 445 piksel yoğunluğa ve 16:9 görüntüleme oranına karşılık geliyor.

Yepyeni Bir Kamera Deneyimi

Huawei Ascend P7’nin arka yüzünde, geceleri veya iç mekanlarda düşük ışıkta kaliteli fotoğraflar çekmek üzere Sony 4. nesil BSI algılayıcı, görüntü sinyali işleyicisi (Image Signal Processor – ISP), IMAGESmart 2.0 yazılımı ve f/2.0 diyaframa sahip 13 megapiksel çözünürlüğünde, küresel olmayan 5P lense sahip kamera yer alıyor.

Ascend P7’ye özel Ultra Snapshot fonksiyonu, anı yakalayabilmek için telefon kilitliyken ses azaltma tuşuna art arda iki kez basılmasının ardından 1,2 saniyede kamerayı çekime hazır hale getiriyor.

Güzelliğine Düşkün Olanlara

Daha iyi selfie ve grup selfie (groufie) fotoğrafları çekmek için yeniden düşünülerek tasarlanan 8 megapiksel 5P küresel olmayan lense sahip ön kamera, panorama çekim modu ve fotoğraflarında daha güzel görünmek isteyenler için 10 kademeli yüz iyileştirme özelliğine sahip.

Yenilenen ön kamera Ascend P7 sahiplerine 1080p HD kalitesinde video çekebilme olanağı sunuyor. Ayna görüntüsü ve selfie ön izleme özelliği de yine Huawei Ascend P7’nin özellikleri arasında yer alıyor.

Sesli Foto Özelliğiyle Fotoğraflarınıza Sesinizi Ekleyin

Çektiği fotoğrafa yeni bir boyut katmak isteyenler için, Ascend P7’nin ‘Voice Photo’ (sesli foto) özelliğiyle çekilen fotoğraflara 10 saniyelik sesli notlar eklemek ve sosyal medya hesaplarında paylaşmak mümkün.

Kamera üzerindeki geliştirmelere ek olarak Huawei’ye özgü görüntü sinyal işleyicisi (Image Signal Processor – ISP) sayesinde, profesyonel dijital SLR makinelerdekine benzer şekilde özelleştirme imkanı veriyor. Bunlar arasında otomatik odaklama, beyaz dengesi ve gren azaltma gibi özellikler ön plana çıkıyor. Ayrıca ekranda ön plana çıkması istenen noktaya dokunarak odaklama ve diyafram ölçümü bu noktaya uygun şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Güç ve Hızın İdeal Birlikteliği

Huawei Ascend P7, hızı bir yaşam stili olarak benimseyenler için 4G LTE ultra bağlantı hızlarını destekliyor ve daha iyi çekim kalitesi sunmak üzere çift antenli özel tasarıma sahip. Akıllı ağ değiştirme teknolojisine sahip olan Ascend P7, çekim gücünün düşük olduğu konumlarda güç kullanımını en aza indiriyor.

Ascend P7 üzerinde yer alan 2.500 miliamperlik lityum polimer batarya ve Ascend P7’ye özgü enerji tasarrufu özellikleri sayesinde, tek bir şarjda uzun süre medya dosyalarını görüntülemek ve paylaşmak da mümkün. Buna ek olarak cihazda yer alan güç tasarrufu yönetim fonksiyonu, arka planda güç harcayan uygulamaların kolayca kapatılabilmesini sağlıyor.

Pili Son Kırıntısına Kadar Kullanın

Ascend P7’de yer alan süper güç tasarrufu fonksiyonu, batarya seviyesi yüzde 10’un altına düştüğünde kalan gücü en iyi şekilde kullanım için yeniden düzenliyor. Fonksiyon aktif hale geldiğinde ekran ışığı azalıyor ve telefon üzerinde sesli arama, kişi listesi gibi yalnızca temel fonksiyonlar çalışır halde kalıyor. Bu sayede telefonun yüzde 10’luk batarya gücüyle 24 saat beklemede kalabilmesi sağlanıyor.

Kullanıcı Dostu Arayüz, Keyifli Kullanım

Huawei Ascend P7, ilk kez akıllı telefon kullanmaya başlayanların bile çok kısa sürede tüm fonksiyonlara hakim olmasını sağlayacak Emotion UI 2.3 arayüzüyle birlikte geliyor. Kilit ve ana ekranın özelleştirilebildiği bu arayüz, iki farklı kullanıcı deneyimini bir arada sunuyor. Huawei Ascend P7’nin sunduğu fonksiyonlar, akıllı telefon yönetim yazılımıyla kişisel beğenilere ve ihtiyaçlara göre kolayca özelleştirilebiliyor.

Teknik Özellikler

 

 • Ekran: 5” 1920 x 1080 FHD
 • OS:Android™ 4.4.2 Kit Kat
 • Hafıza: 2GB RAM, 16GB ROM, 32 GB microSD kart desteği
 • Ön kamera: 8.0MP
 • Arka kamera: 13.0MP AF –F2.0 diyafram
 • Video yakalama: 1080p Full HD video kayıt ve oynatma
 • Boyut:139.82mm x 68.8mm x 6.5mm
 • Ağırlık: yaklaşık 124g
 • Bağlantı:LTE Cat4 / WiFi 802.11 b/g/n / Bluetooth 4.0 / NFC ile paylaşım
 • İşlemci:HiSilicon Kirin 910T 1.8 GHz quad-core chipset / Mali450 GPU
 • Batarya: 2500mAh lityum polimer

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir