https://juragankomik.com
Çarşamba , 28 Şubat 2024

Huawei Honor 6 ve Özellikleri

Uzun bir süredir pazar üzerinde Apple, Samsung ve LG gibi dev markaların birbirleri ile yarışına zaten tanıklık etmiştik. Fakat Huawei Honor 6 ile artık öyle umuluyor ki bu markaların arasında bir de Huawei’yi saymamız gerekecek. Sabahın erken saatlerinde Huawei şirketi yeni amiral gemisi olacak olan Huawei Honor 6’nın özelliklerini duyurdu. Eğer özellikle üst seviye bir performans canavarı almayı düşünenlerdenseniz Huawei Honor 6’yı beklemek iyi bir fikir olabilir.

Huawei Honor 6’nın ilk ve bence en önemli özelliği tasarımında düşünülmüş olan ergonomisidir. Huawei Honor 6 cihazı 139.8 x 68.8 mm boyutuna sahip ve kalınlığı da yalnızca 6.5 mm. Bu da demek oluyor ki telefon bir elinizle rahatlıkla kullanılabilir. İşlemci olarak Huawei Honor 6 kendi işlemcisi olan “Kirin 920” isimli işlemciyi kullanacak. Şirketin iddiasına göre ise bu işlemci artık görmeye alışkın olduğumuz Snapdragon 805’i çok kısa bir süre sonra sollayacak.

Cihazın ekran kalitesi de oldukça tatminkar beklenen Quad HD teknolojisini içerisinde barındırmıyor olsa dahi 1080P yoğunluğa ve 5 inç ince bir tasarıma sahip. Kasasında ısıyı tam dağıtabilmek için alüminyum kullanılmuş ve Mali-T628 grafik yongası ile donatılmış. Bağlantı açısından da büyük bir teknoloji sunan cihaz 300 Mbps’ye kadar indirme hızını destekliyor.

Huawei Honor 6’nın 3GB Ram belleği olacak ve MicroSD desteğini içerisinde barındıracak. 16 / 32 GB’lık versiyonlarının kullanıcılarına sunalacağı cihaz 13 megapiksel arka 5 megapiksel de ön kameraya sahip. Son olarak da Android 4.4.2 KitKat ile geldiğini söylemek gerekiyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir