Perşembe , 26 Mayıs 2022

Huawei’den Akıllı Saat: Huawei Watch

Huawei, yeni nesil akıllı ve giyilebilir ürünleriyle sektöre farklı ürünler sunmayı sürdürüyor. Android Wear İşletim sistemiyle, akıllı saat dünyasına yeni bir soluk getirecek Huawei Watch, 1 Mart’ta Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtıldı. Uzun yıllardır kullanılan klasik yuvarlak hatlara sahip kol saati görselliğinde tasarlanan ve dayanıklı yapısıyla dikkat çeken ürün, tam dokunmatik 1,4 inç ekranında 400×400 piksel çözünürlüğü, paslanmaz çelik gövdesi, safir kristal ekranı, dâhili kalp ve hareket sensörüyle de benzersiz. Huawei Watch aynı zamanda markanın bu segmentteki ilk ürünü.

 

Kullanıcıların bu alandaki farklı tasarım beklentilerini göz önüne alarak, gerçek bir akıllı saat üretmeye karar vererek bu ürünü ortaya çıkardıklarını söyleyen Huawei Tüketici Ürünleri CEO’su Richard Yu; Huawei’nin her şeyi mümkün kılan bakış açısı tüketicilerimizin bu üst düzey ve yenilikçi ürünle buluşmasında önemli bir pay sahibi. Markanın ilk akıllı saati olan Huawei Watch, tüketicilerin günlük yaşamında her an keyifle kullanılacak bir yaşam asistanıdır” dedi.

 

Tüm Zamanların Tasarımı

Saat tasarımı konusunda özel bir ekiple çalışan Huawei, bugünün ve yarının teknolojik trendlerini, estetik ve klasik tasarım ögelerini birleştirerek hayata geçirdi. Markanın bu alandaki ilk ürünü, 1,4 inç’lik ekranı ile segmentinin tüm detaylarını gözetirken, 400×400 piksel çözünürlüğü, 10.000:1 yüksek kontrast değeri ile dünyadaki en üst düzey akıllı saatlerden biri olarak teknoloji tutkunlarıyla buluştu.

 

130 farklı komponent’ten üretilen Huawei Watch, çizilmelere ve hava koşullarına dayanıklı paslanmaz çelik yapısıyla pazardaki benzer ürünlere göre yüzde 40 daha dayanıklı. Sezgisel dokunmatik ekranı, kullanım kolaylığı ve konfor açısından da Huawei Watch’u öne çıkarırken, stil sahibi renk seçenekleri onu çekici kılan diğer unsurlar. Kişiselleştirilebilir arayüzü, 40 farklı saat tasarımı sunarken, mıknatıslı şarj ünitesi kullanımı kolaylaştıran bir diğer etken.

 

Akıllı ve Güçlü

Android Wear işletim sistemi sayesinde SMS, e-posta, takvim uygulamaları ve telefon yanıtlama seçenekleri sunan Huawei Watch’la akıllı saat kullanımı, hiç bu kadar kolay olmamıştı. Android 4.3 ve üzeri sürümleri ile uyumlu olan Huawei Watch, 1,2 Ghz’lik hızı, 512 MB RAM’i, 4GB depolama kapasitesi ve Bluetooth 4.1 ile donanımsal olarak da son derece güçlü. Spor tutkunları için özel olarak geliştirilen ölçüm seçenekleri, kalp sensörü, hareket sensörü ve barometre, yürürken, koşarken ve tüm hareketli anlarda en sıkı yaşam koçunuz olmaya aday. Kullanıcılar ayrıca, yakılan kalorilerden kalp atış oranına, tırmanma yüksekliğinden adım sayısına ve kat edilen mesafeye kadar birçok değeri Huawei Watch ile kolayca takip edebilecek.

 

Huawei Watch 20’den fazla ülkede zengin aksesuar seçenekleriyle satışa sunulacak.

 

 

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir