Pazartesi , 6 Şubat 2023

HUAWEİ’DEN SELFİECİLERE MÜJDE

Dünya üzerinde 2013 yılı Oscarlarından sonra patlama yapan selfie çılgınlığına teknolojinin devlerinden yeni yatırım ve geliştirmeler gelmee devam ediyor. Çin menşeili firmalardan Huawei yeni selfie çekimi için geliştirdiği Honor 7i’yi tanıttı.

Son çeyrek itibarı ile küresel akıllı telefon pazarında Samsung ve Apple’ın arkasında üçüncülük koltuğuna kurulan Çin Devi Huawei’nin inanılmaz çıkışı devam ediyor.
Bu haberimize konu olan modeli ise doğrudan kendi markası altında satışa sunacağı Honor 7i. TENAA’nın sertifikasyon sürecinden geçen cihazın model numarası Huawei ATH-AL00 olarak belirlenmiş. Nihai aşamada ise dediğimiz gibi Honor 7i ismi altında raflardaki yerini alacak.

Cihazı farklılaştıran özellik gördüğümüz gibi çift LED flaşla gelen ön kamerasının kayar formda tasarlamış oluşu. Yani (tahminimizce) yukarı ittirdiğimizde otomatik olarak açılacak geri yerleştirdiğimizde ise kapanacak. Tabii bu ön ve arka kameraların birbirinin aynısı oluşu anlamına gelmiyor. Ki zaten arka kamera gördüğümüz gibi çok daha büyük bir lense sahip. Huawei muhtemelen selfie’ciler kamera menüsüne girip, bir iki tuşa basıp uğraşacaklarına doğrudan yukarı ittirip hemen çekebilsinler diye böyle bir tasarıma gitmiş olsa gerek. Pek de mantıksız sayılmaz hani.

Bunun haricinde modelin Snapdragon 615 yongaseti ile geleceğinden hareketle orta seviye olacağını söyleyebiliriz. Keza 16GB/2GB RAM ve 32GB/3GB RAM olmak üzere 2 farklı versiyone sahip olacak.

20 Ağustos tarihinde satışa sunulması beklenen Huawei Honor 7i’nin fiyatı ise versiyonuna göre sırasıyla 320 dolar ile 400 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Hakkında Sedat Coşkun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir