Perşembe , 26 Mayıs 2022

İHH ve Güney Koreli Good Neigbors’tan Van’a Ortak Yardım

İHH, Good Neigbors adlı yardım kuruluşu ile yardım faaliyeti gerçekleştirdi
 
İHH İnsani Yardım Vakfı, 25 ülkede şubesi bulunan ve 2.000 civarında çalışanı ile faaliyet gösteren Güney Kore Good Neigbors adlı insani yardım kuruluşu ile Van’da insani yardım faaliyeti gerçekleştirdi.
Çalışmaya Good Neighbors yardım kuruluşunu temsilen Cenevre’den Seong Ha Eun Marcellino katıldı.
Van Yardım Koordinasyon Merkezi’nde misafirlerle birlikte çalışmalara başlayan İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri, 435 adet gıda paketi hazırladı.
Hazırlanan gıda paketleri depremden en fazla zarar gören köylere ve geçici konutlarda kış şartlarında hayata tutunmaya çalışan depremzedelere dağıtıldı.
Şeker, çay, reçel, helva, zeytin, peynir ve tahin gibi temel gıda maddelerinden oluşan 435 adet paket, Good Neighbors temsilcisi Seong Ha Eun Marcellino ve İHH ekipleri tarafından hazırlanıp depremzedelere dağıtıldı.
İlk olarak, Van’ın merkez köylerinden olan ve deprem nedeniyle 15 kişinin yaşamını yitirdiği Dağönü köyüne giden ekipler, köyde yaşayan herkese gıda paketi dağıttı.
Ayrıca, İHH-Van Geçici Yerleşim Merkezi’ndeki konutlarda kalan depremzedeler de ziyaret edildi.
Ağır kış şartları altında gerçekleştirilen dağıtımlar Van merkezde bulunan Urartu ve Faki Teyran konteynır kentlerinde kalan depremzedelere kapı kapı gidilerek gıda paketlerinin teslim edilmesiyle tamamlandı.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir