Cuma , 9 Aralık 2022

iki kardeş biletbilet.com ile online seyahat pazarının zirvesini hedefliyor

İnternet üzerinden seyahat bileti satışı, son aylarda girişimcilerin yoğun ilgi gösterdiği kategoriler arasında yer alıyor. Büyük otobüs şirketlerinin yanı sıra irili ufaklı birçok girişimci, otobüs ve uçak biletleri satmak üzere e-ticaret sitesi kuruyor.

Biletbilet.com fiziksel seyahat bilet satışı tecrübesini internete taşıyarak online e-ticaret yapmaya başlayan bir girişim. Ocak ayı başında açılan sitenin kurucuları Kerem Çeboğlu ve Dağhan Çeboğlu. Kardeş olan kurucular daha önce giyim, ayakkabı,aksesuar,kozmetik kategorilerinde yer alan ReyonX.com girişimiyle biliniyor.

TÜRSAB belgesiyle hizmet veren Biletbilet.com, otobüs biletinin yanı sıra uçak biletlerinin satışlarını gerçekleştiriyor. Aldığımız bilgilere göre şu anda sitede 71 otobüs firması, 200‘den fazla yerli ve yabancı havayolu firması bulunuyor.

Taksitli satış yapılıyor

Kullanıcı arayüzü bakımından sade diyebileceğimiz bir tasarıma sahip olan Biletbilet.com’un ana sayfasında ‘otobüs bileti‘, ‘uçak bilet‘ ve ‘pnr arama‘ olmak üzere üç farklı kategori bulunuyor. Siteye giren kullanıcılar kategori seçerek, seyahat edecekleri güzergâhları ve tarihi belirliyor. Daha sonra bilet seçimi yapılarak, satın alınıyor.

Biletbilet.com’un ödeme süreci sırasında taksitli ödeme seçeneği dikkatimizi çekiyor. Kullanıcıların otobüs iki veya dört taksit, uçak biletlerini ise 12 taksite kadar seçeneklerle satın almaları mümkün.

Yazının başında da belirttiğimiz gibi online seyahat bileti kategorisinde rekabet artmaya devam ediyor. Son birkaç yıldır online bilet ketegorisinde daha kaliteli ve avantajlı siteler ortaya çıkmaya başladığını söyleyen Biletbilet.com kurucuları, bundan sonra daha koyu bir rekabetin olacağını ifade ediyor.

Biletbilet.com tanıtıma ağırlık verecek

Biletbilet.com’un açılışı üzerinden henüz bir ay gibi kısa bir süre geçmiş. Ancak sitenin ulaştığı ziyaretçi rakamlarını fikir vermesi açısından paylaşalım. Aldığımız bilgilere göre sitenin ziyaret rakamları günlük ortalama 250‘ye ulaşmış durumda.

Kurucuların gelecekteki planlarının başında adwords reklamları, Facebook, Twitter ve sosyal medyayı kullanarak belli kitlelere ulaşmak var. Bunun yanı sıra radyo, minübüs, dolmuş ve billboard reklamları gibi birçok tanıtım projesi de hazırlanmış durumda. Kurucuların satış hedefiyse altı ay sonunda günlük bin adete ulaşabilmek.

Online seyahat bileti satışı Türkiye’de yeni bir kategori olmasıyla beraber rekabetin hızla bir arttığı bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Biletbilet.com,  online kategorideki rekabet ortamında dişli bir oyuncu olarak yer alacağa benziyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

3 comments

  1. ipek diye biyerin alt yapisini kullaniyorlar. yakinda isyan bayragini cekerler. emek harcanmis ama keske baska bir firma ile calissalarmis. rakipler ciddi. ayni kulvarda yarisabilmeleri icin esit sartlarda olmalilar. ben otobus firmalarinde kamil kocun olmasini beklerdim. kamil kocu eklememeleri onun yerine zar zor bilinen firmalarla ulusoy varani koymalari bence olmamis, bugun ogrencilere otobus dediginde akla kamil koc gelir, istanbul izmir ankara antalya seferi dedigin zaman akla kamil koc gelir. birde mobil sart. dedigim gibi ayni sartlar olmasi lazim.

  2. Promosyon şart, iphone android uygulama şart, neden bu site sorusuna otobüste 20 liralık bilete 4 taksit reklamı bence çok büyütülecek bir konu değil. tamamen şahsi fikrimdir tabi. emek verilmiş belli. başarılar.

  3. ilk defa görüyorum bu siteyi. otobüs firmalarının hepsi yok. yeni bir site olsa gerek.en uygun otobüs bileti bulmak zor olsa gerek herhalde çoğu firmanın fiyatarı hemen hemen aynı. ileri zamanlarda promosyon bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir