Cuma , 24 Eylül 2021

İlk Mehmet Âkif Ersoy romanı yayınlandı

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hayatının ele alındığı roman ‘Mısır Apartmanı’, Sevda Kıdeyş imzası ile Paradoks Yayınları’ndan çıktı.

 

Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan ve ilk Roman özelliği taşıyan ‘Mısır Apartmanı’ Mehmet Akif Ersoy’un varoluş kervanındaki yerini işaret ediyor. Şairliği reddeden büyük şair, kalbindeki derin hüzne rağmen muhteşem dizeleriyle tebessüm ediyor okuruna. Neşe ve hüzün arasında gidip gelen hayatının sayfalara nakşedildiği kitapta okuyucuyu sarıp sarmalayan, Allah’ın kendine yakın kullarını ağır sınavlara tabii tuttuğuna bir kez daha şahit oluyoruz. Peygamberler, veliler, arifler, yandıkça pişenler, çile kabında erenlerin yolundan geçen hayat hikâyesini Yazar Sevda Kıdeyş akıcı bir dile ile kaleme aldı.

Dünya tasasından geçmiş bir Sofi’nin nazarı var Mısır Apartmanı’nda. Yalnızca Allah’a kulluk için yaşamış o dev şairi, maddeden hicret edenler anlayabilir ve anlatabilirler. Dünyaya mana penceresinden bakanlar görürler ancak ondaki gönül zenginliğini.

Abbas Halim Paşa’nın Mısır Apartmanı’nda mahzun bir hal ile son nefesini veren Mehmet Akif, Sevda Kıdeyş, Mısır Apartmanı’nda ışık ışık gözleriyle, dimdik ve vakur endamıyla aramıza dönüyor. Yunus Emre ‘âşıklar ölmez’ dememiş miydi? Bu roman ile ölümsüz bir ruh ve vakur bir âşık olan Mehmet Akif yeniden can buluyor.

‘Seni bir nura çıkarsam, diye koştum durdum

Ey bütün dalgalı ömrümde, hayat arkadaşım!

Dağ mıdır, karşı gelen, taş mı, hep aştım, lakin,

Buruşuk alnıma çarpan bu sefer kendi taşım!’

 

Kitap, Sevda Kıdeyş imzası ile Paradoks Yayınları tarafından Şubat 2014’te neşredildi.

 

 

isteme Adresi

Paradoks Yayınları Basım Yayın Dağıtım
Adres: Kartaltepe Mh. 67. Sk. Fatih Apt. No: 4/2 Bayrampaşa / İstanbul
Tel: 0212 255 63 33 Fax: 0212 255 63 18

Web: www.paradoksyayinlari.com
email: bilgi@paradoksyayinlari.com

 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir