Pazar , 26 Mart 2023

İnci Sözlük Ahmet Yılmaz’ı Reklam İçin Mi Kullandı?

İnci Sözlük, Seçimlerde bağımsız aday olarak gösterdiği Eskişehirli Ahmet Yılmaz sayesinde, seçim sürecinde medyada sıklıkla yer almıştı, ntv canlı yayınlarından, zaman gazetesine kadar yüzlerce medya kuruluşunda bu sayede haber olmuştu.

adaylık paralarının öğrenciler tarafından toplandığı ekseninde haberler yapılmıştı.
seçim sonuçları açıklanırken de yine medya ahmet yılmaz’a ve inci sözlük’e ilgi göstermişti.
seçimler sona erdi.
Ahmet Yılmaz sadece 641 oy aldı, Eskişehir’in bir öğrenci kenti olduğu bilindiğine göre yüzbinlerce öğrenci nezdinde inci sözlük ve anarşist felsefe de oylanmış oldu ve maalesef,
Ahmet Yılmaz’ı isyan ettirecek derece de inci sözlük’ün gerçek hayatta bir karşılığı olmadığı görüldü,
anketlere ve başka site ziyaretlerine iP değiştirerek binlerce kişiymiş gibi etki eden sözlükcüler maalesef sandıkta İP değiştirerek oy kullanmadılar.

Yine Ahmet Yılmaz’ın söylediğine göre kendisine verilen para sadece 3.000 Tl’ imiş.
bakalım Ahmet Yılmaz’ın duyguları üzerinden reklam yapmanın açıklaması inci sözlük nasıl yapacak?
işte Ahmet Yılmaz’ın facebook’taki açıklamaları,

arkadaşlar bu inci sözlük güzel oynadı benle sadece 9 kez oy cıktı valla helal olsun inciye büyük başarı”

“toplam sonuçlarıda aldım 641 oy 632 si kesin internet kullanmıyodur kullansalardı oda gelmezdi eminimki”

arkadaşlar osmanın yazdına cevap yazayım ben o dogmadan istanbulu yasadım o mac bilmezken ben orlarda gezerdim, milletvekili harcına para göndermiş ya ben 3.200 tl ben yatırdım 10 000 tl de harcadım 136 bin kişide toplam 4.740 toplandı osman okusun ne kadar gücü olduğunu”

“inci sözlü cü arkadaşlarım birbirimizi üzmeye gerek yok sizden tek istegim var BENİ İCİ SÖZLÜK ARACILIGIYLA EKLİYEN ARKADAŞLARIM BÜYÜKLERİM KÜÇÜKLERİM BENİ ARKADAŞ LİSTESİNDEN SİLİN HEPİNİZE İYİ AKSAMLAR DİLERİM BU FİLİM BURDA (SON).”
Dipnot.tv’nın ulaştığı Ahmet Yılmaz şunları kaydetti;

“Ben kandırıldım. Burada bana oy veren üniversitede okuyan öğrenci sayısı 9. Artık bu saaten sonra işime gücüme bakıyorum. Dükkanımı ekmeğimi kazanmak üzere açıyorum ve bir tane bile İnci Sözlük yazarı gelmesin artık o dükkana. Mahalle mahalle dolaştım ben seçimden sonra ve fark ettim ki İnci Sözlük üyeleri beni kandırmış.

Bana gelmiş para verdik diyorlar. Ben 13 milyar harcadım onlar aralarında sadece 3 milyar topladı. Şimdi İnci Sözlük kulllanıcılarına sesleniyorum; Kendinize gidin başka bir oyuncak bulun. Şurada altın var deseniz bile yüzümü çevirip bakmam.

Son olarak İnci Sözlük kullanıcıları hepsi yani 130 bin kişi birleşse Serkan İnci dahil bir bekçi bile seçemezler. “

en yeni videosunda da hayalleri ile oynandığını belirtiyor.

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

5 comments

 1. inci birincioğlu

  ya bu http://www.sosyalmedyahaber.com linkini veren şahıs anı zamanda ekşi de de bunu yapıyor, siteye hit arttırmak için. ölü taklidi yapın beyler yemeyin bunları…

  alın ispatı: (#42554886)

  • seçimlerin finaller sonrası olduğu ve öğrencilerin çoğunun oy kullandığı yerin memleketi olduğu hesaba katılmamış. başlık da yanlış yazılmış ayrıca. sosyalmedyahaber “inci sözlük’ü reklam için mi kullanıyor?” daha bi hoş.

 2. Merhabalar,

  öncelikle böyle bir başlık atarak söylemek istediğiniz asıl şeyin ” inci sözlük ahmet yılmaz’ı reklam için kullandı” olduğunu herhalde size hatırlatmama gerek yoktur. inci sözlük populeritesini zaten ispatlamış bir sözlüktür. içerik olarak iyi veya kötü tartışılır ama yeni nesil medya olan siz, karalamaya yönelik haber yapan, araştırma yapmayan ve asıl söylemek istediğini absürt fotoğraflar ve başlıklar kullanarak yapan eski medyadan hiç bir farkınız yok. daha iyi editörler ve yeni nesil yazarların size daha çok değer katacağına inanıyorum.

  sevgiler.

  sinekvarbocekvar

 3. adana cik aradan

  bana bak ahmet efendi sana verdiğimiz paralar manevi destek falan hepsi haram olsun. cahil herif sana daha yeğenlerin oy vermedi beceriksizliğinin faturasını bize cıkarıyorsun.tamam sakinim.

 4. egerki bu adam m.vekili olsaydı kesin bizi satardı suç bizde seni aday yaptık.daha 2 lafın belini kıramıosun.birde 3,000 lira inci sözlük verdi dedi kattiyen yalan makbuzlar hala duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir