Çarşamba , 6 Aralık 2023

İnci Sözlük’ten 1 Nisan Şakası

Vandalist tavırlarıyla dikkatleri üzerine çeken sosyal medyanın en aktif sözlüklerinden İnci Sözlük, 1 Nisan 2012 için yeni bir şaka hazırlığında.

 

 

Facebook üzerinden sahte profillerle bir çok erkeğe randevu yeri verip, randevuya gelen kişileri kendilerini beklerken fotoğraflarını çektikten sonra fotoğrafları sosyal medyaya dağıtarak aslında internet buluşmalarıyla dalga geçtikleri bu olayı 2012 yılında da tekrarlama çabasındalar.  Üstelik bu defa mobese kameralarıyla canlı yayında tüm yaşananları  on binlerce kişiye izleteceklerini söylüyorlar.

Birincisini  1 nisan 2011 de  ” Operation Harun abi ” adıyla yaptıkları bu operasyon büyük yankı getirmiş, sosyal platformlara düşen fotoğraflar uzun zaman konuşulmuştu.

1 Nisan 2012 yılında da sosyal medyayı ayağa kaldıracak ve renkli görüntülere sebep olacak 2012 yılının organizasyon adıyla ” Operation Harun Abi Next Episode ” adından çok söz ettireceğe benziyor.

Hakkında biradetbeyfendi

İstanbul Üniversitesi Sözlük Moderatörü/ Uludağ Sözlük Yetkilisi/ Ekşi, İtü ve envai çeşit sözlük yazarı.

2 comments

  1. sayın yazar biradetbeyfendi, geçmiş olsun seni de mi banladılar inciden de böyle elinin yettiği her yere yazıyorsun :) Yoksa sen de mi oradaydın geçen sene, vah garibim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir