Cuma , 27 Mayıs 2022

ING Bank’ın Gözü Kulağı Sosyal Medyada

Sosyal medyada destek hizmetleri yönetimini müşteri memnuniyeti odaklı olarak yeniden şekillendiren ING Bank, Twitter üzerinden hizmet sunacak olan “ING Turuncu Destek” hesabını hayata geçirdi.

ING Bank müşterisi olsun ya da olmasın, tüm Twitter kullanıcılarına ulaşmayı amaçlayan “ING Turuncu Destek”, bankacılıkla ilgili yapılan tüm paylaşımları gerçek zamanlı olarak dinleyip kullanıcıların soru ve sorunlarına çözüm sunmayı hedefliyor.

ING Bank, bankacılıkla ilgili sorusu ve yorumu olan herkesin beklentilerini eksiksiz yerine getiren bir hizmet sunmak için “ING Turuncu Destek” Twitter hesabını kullanıma açtı. Bankacılıkla ilgili paylaşımda bulunan tüm Twitter kullanıcılarını gerçek zamanlı olarak dinleyerek sorularını yanıtlayacak.

Tüm sosyal medyayı dinleyerek bankacılıkla ilgili gelen sorun ve şikâyetlerle ilgilenen ekip üyeleri, her takipçinin sorusunu özel olarak yanıtlıyor, ekip üyeleri takipçilerin onlara daha rahat ulaşabilmeleri için yanıtlara isimlerini ekliyor; böylece daha samimi bir iletişim kurarak müşteri deneyimini bir adım öteye götürüyor.

“ING Turuncu Destek” hesabıyla ilgili değerlendirmede bulunan ING Bank Genel Müdürü Abay, hesabın sosyal medya üzerinden ilişki yönetimi uygulamalarına yeni bir soluk getirdiğini ifade ederek şunları ekledi:

“ING Bank olarak müşterilerimizi işimizin odak noktasına yerleştiriyoruz. Daha iyi hizmet verme ve doğru çözümler sunmanın yolunun müşterilerimizin istek ve ihtiyaçlarını daha iyi anlamaktan geçtiğini düşünüyoruz. Twitter üzerinden hizmet veren “ING Turuncu Destek” hesabı da bu bakış açısıyla hayat buldu. Turuncu Destek ekibi, sosyal medyayı dinleyerek bankalar ve bankacılık hakkındaki görüşleri bizim için gözlemliyor; potansiyel ve mevcut müşterilerimizle aramızda bir köprü görevi görerek sosyal medyadaki varlığımızı güçlendiriyor.”

 

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir