Pazar , 14 Ağustos 2022

İngilizce Öğreten Android Uygulamaları

Yabancı dil olarak dünyada en çok geçerliliği olan ve iş dünyasında çoğunlukla insanlara kalifiyelik katan temel kriterlerden birisi de yabancı dil ve yabancı dillerin en popüleri olan İngilizce’dir. İngilizce aslında öğrenilmesi en kolay dillerden birisi olmasının yanı sıra çok fazla pratik yapılarak başarıya ulaşılacak olan bir yabancı dildir. Eğer elinize kağıt kalem alıp yabancı dilinizi geliştirmeye çalışmak size de son derece sıkıcı geliyorsa bir de yabancı dil alıştırmalarınızı bu birbirinden şahane Android uygulamaları ile deneyin;

1- Duolingo

Duolingo uygulaması hem android işletim sistemli mobil cihazlarda hem de tabletlerde rahatlıkla kullanılabilen bir dil yardımcısıdır. İçerisinde İngilizce, Fransızca ve Almanca dilleri için bölümler barındıran uygulama size basit ve sade ara yüzü ile birlikte keyifli bir dil deneyimi sunuyor. Hem kelime alıştırmaları hem dersler hem de bunları sizlere uygulama şansı veren uygulama ile yabancı dili geliştirmek çok daha kolay bir hal alıyor. Tamamen ücretsiz olması ve uygulamanın içerisinde yer alan reklamlar olmaması da diğer en büyük artılarının başında geliyor.

2- LearnEnglish Podcasts

İngilizce eğitimi konusunda iddialı markalardan birinin ürünü olan LearnEnglish Podcasts sizlere sesli eğitim ve podcasts alanında sunulabilecek kesinlikle en kaliteli alternatiflerden birisi. Konuşma sonunda sorulan sorulara cevap verme gibi gerçekleştirilen uygulamalar ile İngilizceyi sadece yazı da değil aynı zamanda sözde de geliştirmek isteyenler için iki numarada yer alması gereken bir uygulama.

3- Fluent English

Hani ne kadar denerseniz deneyin, İngilizceyi bir türlü anlayamadığınızı ve hayatınızın sonuna kadar onu başaramayacak olduğunuzu düşünürsünüz. İşte bu yargınızdan kurtulmanız için belki de tek yapmanız gereken şey Fluent English uygulamasını denemektir. İngilizce hem anlama hem de telaffuz kısmında size yardımcı olması hedeflenen uygulama içerisinde birçok farklı teknik ve yöntem barındırıyor. Bu araçlar ile birlikte İngilizceyi denediğinizde anlamakta güçlük çektiğiniz birçok şeyin aslında ne kadar kolay olduğunu görmeniz ise hiç işten bile değil.  Fluent English özellikle İngilizce konusunu kafaya takmış arkadaşların mutlaka denemesi gereken en önemli Android uygulamalarından birisidir.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir