https://juragankomik.com
Perşembe , 20 Haziran 2024

İnoversite Projesi Büyük İlgi Görüyor

İnoversite projesi ile ile ilgili detaylı yazıyı daha önce yazmıştım.
Proje yavaş yavaş hayata geçmeye başladı ve ilk etkileşimler ortaya çıkıyor. Türk Patent Enstitüsü’nün düzenlemeye başladığı patent seminerleri devam ediyor. Üniversitelerin ilgisi iyi durumda. An itibariye iki farklı şehirde düzenlenen sempozyumlara Üniversiteler ciddi destekler verdiler.

İzmir’de düzenlenen patent günleri etkinliğinin Ege Üniversitesi ve Ege Bölgesi Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenmesi ve hemen ardından Antalya’da Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile düzenlenen Patent Günleri Etkinliği gösteriyor ki Üniversitelerimiz ve sanayimizin entegrasyonu başarılı bir şekilde devam edecek.

İnoversite Projesine verdiği destekleri ile övgüyü bir kez daha hakeden Destek Patent Aş. katkı vermeye devam ediyor.

Destek Patent Aş Ürün Geliştirme Yöneticisi Bora Erguvan, TPE’nin bilgilendirme seminerlerinden oluşan Patent Günleri etkinliğinin üniversite ve sanayicilerin bilgilendirilmesi açısından çok önemli olduğunu belirterek,”Destek Patent olarak biz de 2008 yılından bu yana İnoversite projemizle, sanayici ve üniversite işbirliğinin faydasını dillendirmekteyiz. Üniversitelerin mevcut bilimsel çalışmalarını patente dönüştürerek, çalışmalarını başta sanayiciler olmak üzere KOBİ’lerin de istifadesine sunarak hem üniversitelerin patent haklarından etkin yararlanmaları hem de sanayicilerin dünyadaki mevcut teknolojilere erişebilmelerini İnoversite Projesiyle amaçlamaktayız” şeklinde bilgi verdi. Erguvan ayrıca, Ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda yapılan bu gibi seminerlerin, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile TÜBİTAK ve KOSGEB’in sağladığı destekleri anlatması açısından da değerli olduğunun altını çizdi.

*destek patent

Hakkında Dijital Dünya Habercisi

Sosyal ağlar, web, andorid, kültür, sanat, edebiyat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir