Pazartesi , 27 Haziran 2022

Instagram Android’e Geliyor

iOS’un en iyi uygulamalarından olan sosyal ağın fotoğraf hali Instagram, Android’e geliyor. Android sürümünün çok yakında yayımlanacağı açıklandı.

iOS’un en çok indirilen ve en sevilen uygulamalarından olan Instagram’ın Android sürümü çok yakında geliyor. iTunes Rewind çerçevesinde 2011 yılının en iyi iOS uygulaması seçilen Instagram’ın sadece iOS’da 27 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Kullanıcıların fotoğraf çekip efekt vererek paylaşmasını sağlayan, bir nevi fotoğraflardan oluşan Twitter hesabı tarzındaki Instagram uygulaması, Android kullanıcıları tarafından da merakla bekleniyordu. Dile kolay, 27 milyon kullanıcısı olan bir uygulamanın Android’e de geldiğini düşünürsek firma epey büyüyecektir.

Instagram’ın Android’e geleceği daha önceden de biliniyordu fakat Instagram’ın kurucusu Kevin Systrom, kendisine sorulan bir soru üzerine Android sürümünün kapalı betada olduğunu ve çok kısa bir süre içerisinde tüm kullanıcılara açılacağını müjdeledi. Kevin Systrom’un konuşması kısa sürede Twitter’da dünya trendleri arasına girdi.

shiftdelete.net

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir