Cumartesi , 28 Mayıs 2022

Instagram Nedir Nasıl Kullanılır

Instagram Nedir?

Instagram ilk defa 2010 Yılında bugünkü mantığına uygun şekilde ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma platformu olarak kuruldu. Cep telefonu kameralarının yaptığı çekimlerin aksine 4:3 en boy oranını kabul ederek fotoğraf ve videoları diğer internet kullanıcıları ile paylaşmaya yardımcı olan Instagram, bugün hem en popüler mobil uygulamaların hem de web sitelerinin arasında yer alıyor.

Instagram Nasıl Kullanılır?

Yazı içerikli sosyal ağları kullanma deneyimini mutlaka daha önceden edinmişsinizdir. Instagram da tıpkı bu sosyal ağların sadece görsel paylaşımlısı olarak düşünülmüş ve başarıya ulaşmış bir sosyal ağdır. Facebook markası altında geliştirilen Instagram’a özel posta adresi kullanarak kayıt olabileceğiniz gibi hali hazırda var olan Facebook hesabınızı kullanarak da giriş yapabilirsiniz. Instagram sadece bir fotoğraf paylaşma uygulaması değildir.

Onu, sadece bir fotoğraf paylaşma sitesi olmaktan uzağa iten şey içerisinde fotoğraflarınıza ekleyebileceğiniz birçok filtrenin de yer almış olduğu bir fotoğraf editörünün yer alıyor olmasıdır. Böylece fotoğraflarınızı paylaşmadan önce internet dünyasına çok daha uygun hale getirebiliyor, üzerine açıklamalar ekleyebiliyor ve hatta keyifli fotoğraf kolajlarını meydana getirebiliyorsunuz. Tüm bunlardan sonra ise Instagram size dilerseniz fotoğraflarınızı aynı zamanda Facebook ve Twitter gibi popüler sosyal ağlar üzerinde de tek tuşla paylaşım özelliği sunuyor.

Instagram artık günümüzde hemen tüm işletim sistemleri ile kullanılabiliyor. Şuan için Instagram’ın iOS, Android, Windows Phone ve Web sürümleri bulunuyor.

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir