Perşembe , 7 Temmuz 2022

Instagram Verimliliğinizi Arttıracak Mobil Uygulamalar

Söz konusu fotoğraf paylaşımı olduğunda ilk akla gelen sosyal paylaşım platformu Instagram’ı daha etkili şekilde kullanmak istemez misiniz? Instagram uygulamasının her geçen gün daha fazla yeniliğe ev sahipliği yapıyor. Bun rağmen hala eksikleri olduğu aşikar. Bu eksikleri ortadan kaldırmak ve kullanım verimliliğinizi arttırmak için aşağıdaki 5 popüler Instagram uygulamasına mutlaka göz atmalısınız.

Olmazsa olmaz instagram uygulamaları

1-No Crop

Hem iOS hem de Android kullanıcılarının Instagram deneyimini sınırlayan en sinir bozucu şeylerden biri fotoğraflarımızı kırpmak zorunda bırakılmamızdır. Fotoğrafı kırpmamız bazen kaliteyi düşürdüğü gibi bazen de istediğimiz kareyi tam olarak karşıya yansıtamıyor olmamıza neden oluyor. No Crop ise fotoğrafımızı kare hale getirerek bu sorunu ortadan kaldırıyor.

2-Repost for Instagram

Instagram’ın meydana geldiği zamanlarda tartışma masasında eminim ki başkalarının fotoğraflarını paylaşma özelliği olsun mu olmasın mı diye bir tartışma çıkmıştır. Bugün başkalarının fotoğraflarını paylaşamadığımıza göre elbette bu tartışmanın kazananı olmasın diyenler olmuştur. Repost for Iınstagram ise bize hayallerimizi sunan uygulama. Bu uygulama sayesinde tıpkı Twitter’daki gibi diğer kişilerin fotoğraflarını repost yani yeniden gönderme yöntemi ile kendi profilimizde de paylaşabiliyoruz.

3-Instagram için Takipçiler+

Instagram kullanım verimliliğinizi arttıracak en önemli uygulamalardan biri olan Instagram için Takipçiler+ uygulaması basit bir takip ve analiz aracıdır. Bu uygulama sayesinde sizi kimler takip ediyor, kimler etmiyor, siz kimleri takip ediyorsunuz veya siz takip ettiğiniz halde kim sizi geri takip etmiyor gibi sayısız analize yardımcı araç bulunuyor. Uygulamanın ise maalesef şuan için yalnızca Android sürümü bulunuyor.

4-InstaMessage

Çevrenizde yer alan Instagram kullanıcılarını gösteren ve onlarla mesajlaşmanıza yardımcı olan InstaMessage uygulaması, Instagram’da yıllardır eksikliği hissedilen mesajlaşma boşluğunun yerini dolduruyor. Üstelik yeni kişiler tanımak ve arkadaşlıklar kurmak için de InstaMessage’ın popüler olarak kullanıldığını unutmamak lazım.

5-Unflollowgram

Bizi takip etmeyen kullanıcıların takibini standart Instagram uygulaması üzerinden yapmak için ünlü bir matematikçi ve fizikçi olmamız lazım. Tabii bir de hesaplama için her gün en az 12 saatimizi ayırmamız… Unfollowgram ise bunları bizim için saniyeler içinde yaparak takpçi/takip edilen dengesi kurmamıza yardımcı oluyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir