Pazar , 27 Kasım 2022

Instagram’da Fenomenliğe Giden Yolda İlerleme Yöntemleri

İnstagram, en popüler fotoğraf ve video paylaşımı yapılan sosyal medya siteleri arasında Facebook’u yerinden edip birincilik koltuğuna oturduğundan beri İnstagram kullanıcıları arasında popülerlik kaygısı en büyük sorun haline geldi. Siz de bu yazıyı okuduğunuza göre bu konularla bir nebze de olsa ilgilisiniz, haydi itiraf edin. Endişelenmenize gerek yok, instagram popülerliği arayışındaysanız kesinlikle doğru yerdesiniz.

İnstagram dünyasının parlayan yıldızlarını hepimiz biliriz. Bir paylaşımları on binlerce like alır, her ana sayfayı açtığımızda bu kullanıcıların birbirinden popüler paylaşımları çıkar karşımıza. Peki nasıl oluyor da bu kadar popüler olmayı başarıyorlar diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz. Şunu belirtmeliyiz ki bu fenomenler de başlangıçta bizler gibi birkaç takipçili basit hesaplarla atıldılar instagram dünyasına. Ama uyguladıkları birçok taktik ve özenle yapılmış paylaşımları onları zirveye taşımayı başardı. Bu yazımızda biz de bu yöntemleri teker teker size anlatacağız.

Beğendiğiniz Fotoğraflar Sizin Kaderinizi Belirler

Bol instagram takipçi sayısına sahip popüler instagram kullanıcılarının hesaplarını takip etmeniz, bu hesaplardaki videoları ve çeşitli paylaşımları, hatta ürün tanıtımı gibi farklı niteliklerdeki paylaşımları beğenmeniz sizin diğer instagram kullanıcıları tarafından görülme oranınızı arttıracaktır. Bu da demek oluyor ki sizi görüp, beğenip takip etme ihtimalleri artacak! Tam da istediğimiz şey buydu değil mi? O halde hemen uygulamaya geçelim.

Düzeni Bozmadan Paylaşımlara Devam

Bir gün harika bir paylaşım yapıp hatırı sayılır bir beğeni almış olabiliriz. Ama bunu düzenli bir şekilde tekrarlamazsak; başka bir deyişle hesabımız bir gün aktif diğer gün hareketsiz olursa o paylaşımları görüp beğenip takipçi kitlemize giren kullanıcılar ertesi gün takibi bırakacaklardır. Bunun önüne geçmek, gelen takipçilerimizi günden güne arttırmak için İnstagram’da düzenli ve kaliteli paylaşımlar yapmak şart.

Hashtag Kullanımına Özen Gösterin

Kişisel hesaplarımızda takipçi sayımızı arttırmak paylaşımlarınıza etkileyici ve ilgili hashtagler ekleyin. Bu da sizin İnstagram’da görülme oranınızı arttırarak takipçi kitlenizi çoğaltmanız konusunda etkili bir yol olacaktır.

İnstagram Takipçisi Satın Alın

Yeni geliştirilmeye başlanan hesaplarda ilk aşamada takipçi kitlesini arttırmak için küçük destekler olmazsa olmazdır. Çünkü bu işte en zor kısım başlangıç kısmıdır. İnstagram takipçi satın al seçenekleri günümüzde bütçelerimizi sarsmayacak kadar uygun fiyatlarla satılmaya başlandı. Bu işlemi yapmak için en güvenilir takipçi satıcısı olan Extlikes, size dilediğiniz sayıda takipçiyi uygun fiyatlı ve garantili yöntemlerle sağlayacaktır.

Beğeni Sayınızı Yüksek Tutun

Takipçi sayımızın artmasında en önemli kriterlerden bir diğeri de yaptığımız paylaşımların beğeni sayılarıdır. Paylaşımları beğenilmeyen bir hesabı kim takip etmek ister ki? Bu nedenle takipçi satın alırken yanında bir miktar da İnstagram beğeni satın al seçeneklerinden faydalanmak doğru bir karar olacaktır. Extlikes uygun fiyatlı beğeni paketlerini sizlere en güvenilir yoldan sağlıyor.

Son Dokunuşlar

Paylaşım yaparken etkileyici efekt ve filtreler kullanarak paylaşımları daha cazip hale getirmeyi unutmayın. Ayrıca insanların sosyal medyayı daha aktif olarak kullandığı özellikle hafta sonu tatillerinde paylaşım sıklığınızı kaliteden ödün vermeden arttırmak, sizin görülme oranınızı arttıracak bir diğer faktör olup takipçi sayınızda önemli bir artış sağlayacaktır.

Bunların yanı sıra İnstagram tarihine adını kazımış ünlü fenomenleri takip etmeyi ihmal etmeyin. Onlar İnstagram dünyasında yükselişinizde sizin için önemli rol oynayacak. Bir diğer husus ise instagram hesabınızı diğer sosyal ağlarınızla bağlantılı hale getirmeniz gerekliliğidir. Tabii ki bağlantı kuracağınız diğer sosyal medya hesaplarınızın kalitesinin de çok önemli olduğunu unutmayın.

Son olarak Instagram hesabınızın bütün ayrıntıları için Extlikes’ın sunduğu hizmetlerden de faydalanabilmeniz mümkün. İzlemeniz için Youtube videosunu paylaşıyoruz.

Tüm bu saydıklarımızı uyguladıktan sonra sizi de İnstagram fenomenlerinin büyülü dünyası arasında görebileceğimizden eminiz. Yalnızca söylediğimiz adımları uygulayıp gerisini keyifle izleyin.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir