https://juragankomik.com
Salı , 21 Mayıs 2024

İnteraktif Sözlükler Ağustos 2012 Sıralaması

Ağustos ayı, içerisinde bayram bulunmasına rağmen birçok sözlük için artışa sebep olmuş. Ekşi Sözlük ve Uludağ Sözlük arasındaki fark git gide erirken İtü Sözlük istikrarlı çizgisinden şaşmamış gözüküyor.

Bu ay 4. koltuğu kötü sözlük’e gitmiş. Kötü Sözlük’ü Alem Sözlük ve İhl Sözlük takip ediyor. İhl Sözlük 6. olduğu halde entry sayısındaki düşüşe bir türlü engel olamamışa benziyor. İlk kurulduğu günlerde İtü Sözlük’ü geçip 3. sıralara kadar yükselen İhl Sözlük şimdi 6. koltuğunu bile elinde zor tutuyor.

Temmuz ayında 5. olan Galatasaray Sözlük bu ay kendisine 7. sırada yer bulabilmiş.

Bu ay sıralamamıza Erciyes Sözlük dahil oldu. Listeye 14. sıradan giren Erciyes Sözlük’ü bakalım daha üst sıralarda görebilecek miyiz?

Daha önceki sıralamalarımızda Private Sözlük’e yer veriyorduk. Bu ay Private Sözlük kapandığı için listeden çıkmış durumda. Private Sözlük yayın hayatına son vermiş.

Yaklaşık 1 senedir sözlük sıralaması haberimizi yapıyoruz. Bu süre zarfında formatsız ve sözlükspot sözlüklerini sıralamalara dahil etmemiştik. Eylül ayı itibariyle bu sözlükler için ayrı bir sıralama yapmayı düşünüyoruz. İlk akla gelen sözlükler dışında, adını duymadığımız sözlükleri bizlere iletirseniz seviniriz. mail adresimiz: sener@sosyalmedyahaber.com

Sizi daha fazla meraklandırmıyor, bu ayki sıralamayı yayınlıyoruz:

 

Hakkında SMH MAKALE

8 comments

 1. arkadaşım, listeniz baştan aşağı hatalı veriler içeriyor.

  ilk 8 sıradaki sözlüklerin aylık girilen entry sayısını resmen üçle dörtle çarpıp şişirmişsiniz.
  ekşi en çok entry girilen sözlük ama hepimiz biliyoruz ki, günlük girilen entry adedi en çok 4500 civarındadır. misal kötü sözlük günde 1500 sayısını ancak rüyasında görür, keza diğer verdiğiniz rakamların hemen hemen hepsinde de hem hata hem de abartı mevcut. eğer art niyet yoksa, bir daha ki sefere yayınlayacağınız sayıları iyi kontrol edin derim.

  not: incici değilim.

  • ekşi sözlük’ün verdiği rakam entry sayısı değil başlık sayısıdır. ayrıca bir ay içinde girilmiş entryleri tamamen haksızlığı önleyecek şekilde, sözlüklerden edindiğimiz verilerle hesaplıyoruz. rakamlar şişirme değildir.

 2. dertli sözlük neden yok listede?
  aylık tanım sayısını bilmiyorum ama günlük ortalamanın 50-60’ın üstünde olduğundan eminim.

  • ataünisözlük bu sıralama da ilk 10 da olması gereken 2010`dan beri var olan bir sözlük. eğitim öğretim yılının sonuna doğru duyulmaya başladığından büyüme ivmesi azalmıştır.ama ciddi şekilde büyümektedir.ilerisi için son derece ümit vaad etmektedir.önümüzdeki sene aylık entry ortalamasının binlerce artacağına eminim.

 3. ”Sözlük adına şahsıma ulaşan kişinin ukala tavırları neticesinde bu sözlüğe sıralamada yer vermiyoruz.”

  Şu cümle, bu listenin ne kadar gayriciddi ve bu listeye ne derecede itibar edilmesi gerektiğinin bir göstergesidir. Haber değeri taşıyan bir konuyu insanlar kişisel meselelerini işin içine katarak yayınlamamalı. Habercilik bunu esas alır.

 4. ataunisozluk.com olarak temmuz sıralamasında entry ortalamamızı bildirmemize rağmen halen daha almadıkları için bu sıralamanın sağlıksız yapıldığı kanaatine vardım ve bence bu sıralamanın hiç bir hükmü yok. haberi yapan arkadaşın haberciliik yeteneği sorgulanmalı.

  • sözlük adına şahsıma ulaşan kişinin ukala tavırları neticesinde bu sözlüğe sıralamada yer vermiyoruz. çünkü ukala tavırlı kişi böyle olmasını istedi.

   • bu nasıl çocukça bir tavır onu anlamıyorum.haber ne demek onun anlamını öğrenmeden haber sitesi yönetiyorsunuz.o zaman bu liste doğru liste değil burada kendiniz kabul ediyorsunuz bunu habercilikte esas olan doğrudur.bence sitenizin ismini sosyalmedyablog olarak düzeltin habercilik çok önemli bir şey çünkü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir