Pazar , 5 Şubat 2023

İnteraktif Sözlükler Aralık 2012 Sıralaması

İnteraktif sözlükler Aralık ayında performanslarını arttırmışa benziyorlar. İncelemesini yaptığımız sözlüklerin birçoğu Kasım ayına göre entry sayılarını arttırmış durumdalar. Özellikle Ekşi Sözlük ve Uludağ Sözlük, birçok sözlüğün aylık entry’lerinden daha fazla bir artış yaşamışlar. Ekşi Sözlük Kasım ayına göre 43 bin, Uludağ Sözlük 32 bin’lik bir artış yaşamış.

Bu ay sıralamamıza, 20 Aralık’ta açılan Kutup Sözlük‘ü ekledik. 11 günde girdiği 7764 entry ile sıralamada 11. sıraya yerleşen Kutup Sözlük önümüzdeki aylar için iyi sinyaller verdi.

İhl Sözlük ise düşüşe devam ediyor. Bir zamanlar 4. sırada olan İhl Sözlük kendine 23. sırada yer bulabildi. İhl sözlükte yaşanan yönetim krizi ve sözlüğün server sorunları nedeniyle 3-4 gün kapalı olması İhl Sözlük’ü sıralamanın sonlarına doğru itmiş durumda. Bir efsane olan İhl Sözlük’ün bu hali gerçekten içler acısı.

Bu ay sıralamamızdan antisourtimes’ı çıkardık çünkü sözlük yayın hayatına son verdi. Ayrıca Atatürk Üniversitesi Sözlük (Atauni Sözlük)’ü de bakım çalışmaları dolayısıyla inceleyemedik.

her türlü görüş ve önerileriniz için sener@sosyalmedyahaber.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Sizleri daha da meraklandırmak istemiyorum ve bu ayki sıralamayı sizlere sunuyorum:

Hakkında SMH MAKALE

2 comments

  1. Ocak 2013 sıralamasında Bilgi Üniversitelilerin sözlüğü olan Santral Sözlük’ü de görmek isteriz. Yarın sözlüğümüzün 3. yılını kutlayacağız. (http://www.santralsozluk.com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir