Salı , 6 Aralık 2022

İnteraktif Sözlükler Eylül 2012 Sıralaması

Eylül ayı sözlükler açısından pek verimli geçmemiş gözüküyor. Özellikle birinciliğe oynayan Uludağ Sözlük’teki büyük orandaki entry kaybı dikkat çekiyor. Bunun dışında ilk 6 her zamanki gibi. Ekşi Sözlük lider, Uludağ Sözlük ikinci, İtü Sözlük üçüncü sırada. Bu üçlüyü Kötü Sözlük, Alem Sözlük ve İhl Sözlük takip ediyor.

Uludağ Sözlük Ağustos ayına göre yaklaşık 70 binlik bir enty kaybı yaşamış olmasına rağmen 2. koltuğunu hala kaybetmiş değil. İtü Sözlük bir önceki aya göre entry sayısında artış yaşamış. Kötü Sözlük 9 bin entry kaybına rağmen 4. sıradaki yerini korumuş.

İhl Sözlük girdiği buhranlı dönemden kurtulamamışa benziyor. İhl Sözlük’teki kan kaybı hissedilir derecede kendini gösteriyor. Buna rağmen çok az farkla Galatasaray Sözlük’ün önünde, 6. sırada.

Bu ay, Kartal Sözlük ve Antisourtimes’ı listeye alamadık. İki sözlük de büyük ihtimalle bakımda. İstatistiklerini göremediğimiz için sıralamaya alamıyoruz.

Bu ay sıralamamıza İstanbul Üniversitesi Sözlük (İU sözlük) dahil oldu. 21 Eylül’de ilk entry’si girildiği halde 11 bin entry’le bu ayı kapatan İU Sözlük performansından bir şey kaybetmezse ilk altıya girecekmiş gibi duruyor. Biz de buradan İU sözlük’e başarılar diliyoruz.

Geçen ay, kuralsız sözlükler ve sözlükspot sözlükleri için de ayrıca bir sıralama yapacağımızdan bahsetmiştik. Bu ay bu sıralamayı gerçekleştiremedik. Bir sonraki ay için bu sistemi düşünüyoruz. Kuralsız sözlükler ve sözlükspot sözlükleri sener@sosyalmedyahaber.com’dan bana ulaşıp kendilerini bu sıralamaya dahil ettirebilirler. Fakat bu sıralama için aylık en az bin entry girilmesi şartı vardır.

Her türlü görüş ve önerileriniz için mail adresimiz: sener@sosyalmedyahaber.com

İşte İnteraktif Sözlükler Eylül 2012 sıralaması:

Hakkında SMH MAKALE

6 comments

 1. bu siralamada şaibe var, ihl sozluk 19.059 tanim yaziyor ama ihl sozluk un kendi sitesinde eylul 2012 tanim sayisi 18.323 gorunuyor. Bu durumda gs sozluk 6. sirada olmali.

  cok ucuz hareketler bunlar. yalan haberle kim omrunu devam ettirmis ki?

  • silinen entry’ler istatistikten düşerler ama bizdeki rakamlardan düşmüyorlar. bir de böyle bakınız olaya.

   • İyi de arkadasim sen oturup tek tek saydin mi tanimlari, silinmemis haline nerden ulasiyosun.

    Silinmis tanimlari da katip gs sozlugun onundeymis gibi gostermeyin kendinizi.
    gerek yok bu tip hinliklere.

    • ihl sözlük’le herhangi bir bağım bulunmamaktadır. kimseyi kimsenin üstünde göstermeye çalışmıyorum. sıralama yaparken kullandığım yöntemleri buradan açıklamam ama gs sözlük’ün istatistiklerinde de burada yazan rakamlara ulaşamazsınız. sözlüklerdeki istatistikler entry silindiğinde değişirler. bunu saniye saniye aktaramayız. hak verin bize de biraz lütfen.

 2. hangi akla hizmet ediyorsunuz. gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum. yanlı politikanıza artık bir son vermenizi bekliyorum. geçen ay 7,571 entry ortalaması olan bir sözlüğü bu sıralamaya dahil etmemeniz bu işi art niyetli olarak yaptığınızı gösteriyor. emeğe saygı..

  • ataunisozluk admini ya da yöneticisi, mail üzerinden tartışmamız neticesinde “sıralamaya almayın bizi” dedi. dediklerini uyguluyoruz sadece. yoksa biz sıralamaya dahil etmiştik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir