Perşembe , 2 Şubat 2023

İnteraktif Sözlükler Haziran 2013 Sıralaması

Haziran ayı, ülkemiz için kırılma anının yaşandığı bir aydı. Bu ay içerisinde Gezi Parkı’nda yaşanan olaylar sosyal medyada günlerce konuşulmuştu. Türk kullanıcılar tarafından günlük ortalama 8 milyon tweetin atıldığı Twitter’da 1 haziran günü 27 milyon tweet atılmıştı. Twitter için bu böyleyken, sözlüklerde de bir artış olacağını düşünmek abes olmazdı herhalde. Türkiye’nin önde gelen interaktif sözlükleri, Ekşi Sözlük, İTÜ Sözlük ve Uludağ Sözlük Haziran ayını bir önceki aya göre belirgin artışla kapattılar. Özellikle Ekşi Sözlük’ün 98 bin’e yakın entry artışı yaşaması dikkatlerden kaçmıyor. Bu ay birkaç sözlük dışında entry sayılarında genel bir düşüş var. Birçok sözlüğün sıralaması değişti. Bazı üniversite sözlüklerinin, yaz tatili ile birlikte durulması da gözlerden kaçmıyor.

Bu ayın en iyi çıkışını yapan sözlük hiç kuşkusuz Kutup Sözlük oldu. Bir önceki ay 7. olan Kutup Sözlük sıralamada kendisine 5. sıradan yer buldu. Bu ay entry olarak en büyük düşüşü ise Galatasaray Sözlük yaşadı. 9 bin entry kaybı ile uzun zamandır bulunduğu 4.’lük koltuğunu Kötü Sözlük’e kaptıran Galatasaray Sözlük kendisine 6. sıradan yer bulabildi.

Her ay tekrar ettiğimiz bir hususu belirtip sıralamaya geçmek istiyorum. Sıralamamıza sözlükspot sözlükleri ve kuralsız sözlükler dahil değildir. Her türlü istek ve önerileriniz için sener@sosyalmedyahaber.com adresine mail atabilirsiniz.

İşte karşınızda İnteraktif Sözlükler Haziran 2013 sıralaması:
sözlük haziran 2013

Hakkında SMH MAKALE

One comment

  1. interaktif sözlük

    ihl sözlük neden sıralamada yok. onu anlamış değilim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir