Cuma , 27 Mayıs 2022

İnternet Gençliği ve Victoria’s Secret’dan Şarkıcılar..

En yakın dostlarımızdı köpekler şimdi neredeler? Bugünlerde köpeklere sadece işkence yapıyoruz çünkü artık daha evcil dostlarımız var; bilgisayarlar! İngiltere’de yapılan araştırmalara göre en yakın dostlarımız bilgisayarlar olmuş. Buna şaşırmadım. Artık kafelerde mevcut wireless sistemleri, ellerimizde vınnlar, vodemler, her yerde erişilebilir internet. Sohbet ortamlarında ki bunlar genelde sanal ortamlar. “Facebook’ta kaç arkadaşın var” sorusuyla ölçülür olmuş arkadaşlık. “Aaa senin 300 mü?” “Asosyal misin kızım bu ne?” “Benim ki 1000 oldu biliyor musun?” “Abi benim 1200 panpişim var haberin var mı?” Muhabbetleri saran sanallık içler acısı. Geçenlerde arkadaşlarla bir kafede oturuyoruz ortam tıka basa dolu nasıl sevindim anlatamam. Sonra bir de dikkat ettim ki hepsi telefondan internete giriyor. Millet ekmek kuyruğunda gibi wireless şifresi soruyor. Bakıyoruz masalara sohbet yok, varsa da twitler , faceler havada uçuşuyor.

Haa bu arada kafelerde müzikler eşlik ediyor muhabbetlerimize. Bilin bakalım ne çalıyor; “Portakal orda kal” diye bir  şarkı. Türk pop müziği artık canımı yakmaya başladı. Yeni şarkıcılarımız mantar gibi yerden bitiyorlar hızlarına yetişemiyoruz. Bir de açık saçık kliplerle iyice aklımızda yer ediyorlar. Yakın bir dostum söyledi erkekler televizyonun sesini kapatıp sadece görüntüye bakar olmuşlar. Bu da o şarkıcılar için mükemmel prim demek. Bunun üzerine akıllı şarkıcılarımız albümleri alınsın diye kapak fotoğraflarında Victoria’s  Secret defilesinden fırlamış gibiler. Erkek sanatçılarda hatunları almışlar yanlarına çekmişler fotoğraf.Bizim Türklerde Serdar’ın kafayı kesmiş yerine Angelina’nın kafayı yapıştırmış. Senin ne işin var o kızların yanında Serdar..

Neyse Allah bizlere akıl fikir ihsan eylesin. Kulaklara verilen zarar içinse Türk halkından ben özür diliyorum işimiz pamuklara kaldı.

 

Hakkında Dilan Kara

Köşe Yazarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir