Salı , 30 Mayıs 2023

İntihar sebebi olarak Angry Birds

belki de beni en çok şaşırtan şey bu oyunun google’da milyonlarca kez aranmış olması. gerçi oyun demeye de pek dilim varmıyor ama… ilk oynadığımda zevkliydi. ikinci oynayışımda tiksindim. üçüncüsünde nefret ettim. dördüncüsünü söylersem devlet sosyalmedyahaber.com’a erişimi yasaklar. o yüzden susayım bari.

 

battlefield 3 çıkacak sonbaharda… call of duty modern warfare 2 zaten çıkalı bayağı oldu… onu da geçtim, assasins’s creed brotherhood çıktı… ama hala angry birds isimli oyun google’da milyonlarca kez aranmış gözüküyor. çıldırmak işten bile değil…

 

oyunu sizin de oynayıp günaha girmemeniz için (kötü sözler bakımından) size biraz tarif etmek istedim. yavru kuşları bazı domuzlar çalar. sizin kuşlarsa bir sapan vasıtasıyla intihar bombacılığı oynamaya kalkarlar. sizin göreviniz domuzları yoketmek… tabii ki kuşları feda ederek…

 

grafik zaten sıfır. iki boyutlu bir oyun. mario daha kaliteli emin olabilirsiniz…. ve tabii ki daha mantıklı bir hikayesi var. 21. yüzyılda hala bu oyunu oynayan insanların olduğunu düşünmek beni dertlere gark etti. saçlarım dökülmedi üzüntüden ama çok sinirlendim.(şaka tabi)

 

son söz olarak ; eğer çocuksanız veya iq seviyeniz 60’ın altındaysa (ki pek sanmam) bu oyun tam size göre….

 

tam da şimdi gördüm. peluş oyuncağı bile çıkmış… Allah’ını seven üzerime toprak atsın…

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

5 comments

  1. Osman İyigün

    oyunu battlefield veya cod ile karşılaştırmadım! dikkatinizi çekerim. tek yaptığım o tarz gelişmiş oyunlar varken bu tür 2d oyunların hala sükse yapabilmesi üzerine dikkat çekmek oldu.

  2. şu oyunu battlefield, cod gibi oyunlarla kıyasyabilmek ve grafiği ile vs. eleştirmek için gerçekten umutsuz vaka olmak gerek. elma başka armut başka. ha şimdi kalkar bir de “ikisi de oyun değil mi!!11” der mi derse şaşmamak lazım. bu yazıyı yazabilecek birinden beklenir.

  3. Biz de isterdik bir Call of Duty, Battlefield oynayalım ama hani ekran kartı, hani para. Ayrıca her şey grafik, 3D değildir. (bkz: machinarium)

  4. Osman İyigün

    bilinçli bir şekilde alırsa sorun yok :)

  5. Yeğenim Angry Birds oynamak için deyim yerindeyse kendini parçalıyor. Siz bilirsiniz, sizce o oyunu oynatmalı mıyım ona? Yardımcı olun lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir