Cumartesi , 3 Aralık 2022

iOS 8.1.1 Sürümü için Jailbreak aracı yayınlandı

iPhone ve iPad cihazlar için yayınlanan son güncel resmi sürüm olan iOS 8.1.1 sürümü ile bir önceki sürümden meydana gelen hataların yanı sıra Jailbreak işlemi de engellenmişti. Bugün tekrardan cihazlarını tam anlamıyla kontrolü altında tutmak isteyenler için tekrardan untethered Jailbreak aracı yayınlandı. Yani, bu Jailbreak işlemi sonrasında da kullanıcıların cihazlarını reset attıktan sonra bilgisayara bağlamasına gerek kalmayacak. Yeni jailbreak aracı bu sefer görmeye alışkın olduğumuz PanGu ekibi tarafından değil, TaiG adında yeni bir grup tarafından yayınlandı. Yeni yayınlanan JailBreak aracı ile birlikte artık iOS 8.1.1 ve hatta iOS 8.2 Beta sürümlerinde bile Jailbreak yapabilmek mümkün. Jailbreak işlemi şuan için iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarında geçerli olacak.

Jailbreak şuanda tam olarak stabil şekilde çalışmıyor. Yani, Jailbreak yapmak isteyen kullanıcıların bir süre daha beklemesi faydalarına olabilir. Ayrıca yeni çıkan araç ile birlikte artık iOS 8.08.1, iOS 8.1.1 ve iOS 8.2 beta sürümleri Jailbreak yapılabilecek. Son çıkan araç ile birlikte Jailbreak yapmanız için sahip olmanız gereken cihazlarda ayrıca aşağıda yer alan araçlardan biri olmalıdır.

iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone 5s
iPhone 5c
iPhone 5
iPhone 4s
iPad (2, 3, 4, Air, Air 2, mini 1, mini 2, mini 3)
iPod touch 5

Şuan için yayınlanan Jailbreak aracı yalnızca Windows işletim sistemini destekliyor ve TaiG‘in resmi web sitesi üzerinden indirilebiliyor. Mac kullanıcılarının cihazlarını jailbreak işlemine tabii tutabilmeleri için ise bir süre daha beklemeniz gerekecek. Jailbreak daha önceki sürümlerde olduğu gibi basit bir araç ile yapılıyor ve sadece tek bir tıklama cihazınızı Jailbreak yapmak için yeterli oluyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir