Çarşamba , 25 Mayıs 2022

iOS 8.1 güncellemesi bu gün yayınlanacak

17 Eylül itibariyle resmen cihazlarımız içerisinde kullanmaya başladığımız iOS 8 sürümü için ilk büyük güncelleme bu akşam  Amerika içerisinde yayınlanacak ve kısa süre sonra da Türkiye sunucularına ulaşacak. Cihazlarımızın iOS 8’i çok daha düzgün ve stabil şekilde sunması elbette güncellemeden beklenen en büyük gerçek fakat bunun yanı sıra farklı yenilikler de iOS kullanıcılarını bekliyor olacak.

Apple’ın gerçekleştirilen 16 Ekim etkinliğinde yeni ürünler tanıtılmış ve bunun yanı sıra da iOS 8 ile ilgili birkaç ufak yenilikten bahsedilmişti. Verilen tarihe göre bugün akşam saatlerinden itibaren iOS 8.1
güncellemesini cihazlarımız üzerinden görüp güncelleyebileceğiz. Peki, yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte nelere sahip olacağız?

Aslında düşünülenin aksine iOS 8.1 bize çok da büyük yenilikler bahşetmeyecek ve daha çok iyileştirmeler sunacak. Yeni işletim sistemi sürümü ile birlikte getirilecek olan ilk büyük yenilik 17 Eylül etkinliğinde ilk defa tanıdığımız Apple Pay olacak. Amerika’da sisteme sokulacak olan cüzdanlarımızı mobilleştirme girişimi böylece resmen deneme aşamasında kullanıma başlayacak.  Apple’ın yeni nesil akıllı ödeme sistemi ülkemizde maalesef kullanılabilir olmayacak. Ayrıca Amerika içerisinde de bu sistemi kullanabilmek için iPhone 6, iPhone 6 Plus cihazlarından birine sahip olmanız gerekecek.

Yeni gelen özelliklerin tamamının ortaya çıkması için ise cihazlarımızda iOS 8.1 güncellemesini görmemiz gerekecek fakat her güncelleme içerisinde olduğu gibi bu sefer de Türkiye kullanıcılarını gerçekten meraklandıracak pek de yeni özelliğin bulunmadığını söyleyebilmem mümkün. Ayrıca en önemli beklenti ise kullanıcıların mobil deneyimini aşağılara çeken uygulamaların ansızın kapanması hatasının düzeltilmiş olması. Apple bu konu hakkında da bir açıklamada bulunmadı
fakat bakalım yeni işletim sistemi ile birlikte cihazlarımız düşündüğümüz kadar stabil olacak mı? Ayrıca şarj konusunda da iOS 8.1’den oldukça yüksek beklentilerimiz olduğunu belirtmek gerekiyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir