https://juragankomik.com
Cumartesi , 13 Nisan 2024

iOS’in Android’i Alt Ettiği 6 Konu

Sosyal medyanın en büyük tartışma konularından biri de mobil platformlar için işletim sistemi konusudur. Zira bir köşede dünyanın en değerli firmalarından olan Apple’ın işletim sistemi diğer tarafta ise sunduğu özgürlükler ile bilinen Android işletim sistemi var. Genel sonuçlarda durum nedir takdir sizin fakat itiraf etmek gerekir ki aşağıda belirttiğimiz 6 noktada iOS ezici bir üstünlüğe sahip.

ios vs android

Kullanımı Kolay

iOS’in sınırlı yapıya sahip olmasının tek bir nedeni var o da daha kolay bir kullanıcı deneyimi sunabilmek. Çoğu zaman aradığınız her şeyi tam aradığınız yerde buluyor ve istenmeyen sürprizlerden tamamen uzakta duruyorsunuz.

Bloatware Yok

Android cihaz kullanıcılarını siner eden ve cihazı sıfır kullanmaya başladığınız gibi muhtemelen hiç kullanmayacağınız birçok Android uygulaması vardır. Oysa iOS’de bloatware uygulamalar olmadığı gibi tüm uygulamalar bir gün mutlaka ihtiyaç duyabileceğiniz yüksek performanslı uygulamalardır.

Kameranın Üstünlüğü

iOS cihazlar Android cihazlara göre daha ileri teknoloji bir kamera sistemi ile geliyor. Fotoğraf çekmek iOS’de Android’e oranla hem çok daha kolay hem de istediğiniz tüm ayarlar gözünüzün önünde duruyor.

Sürekli Gelişiyor

Android de sürekli gelişiyor fakat iOS artık evlerde kullanılmaya başlandı ve otomobiller için de kullanılabildiği bir gerçek. iOS diğer tüm işletim sistemlerine göre bu konuda büyük bir üstünlük sağlıyor.

Servis ve teknik destek

Evet, garanti kapsamı dışına çıkıldığında iOS cihazınızı tamir etmek için yüksek meblağlar ödediğiniz kesin. Fakat iOS ile ilgili yada cihaz ile ilgili bir sıkıntı yaşadığınızda Apple bunu gerçekten fazlasıyla ciddiye alıyor.

Çok daha stabil!

Az değişiklik demek, daha çok ön görülen türlü çalışma demektir. iOS diğer işletim sistemlerinin aksine mühendislerinin çalışması istediği gibi çalışıyor. Sonuç olarak bu durum onu daha hızlı ve stabil kılıyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir