https://juragankomik.com
Cumartesi , 13 Nisan 2024

iPad 3 Yerine iPad HD mi Geliyor?

Apple’ın yarın tanıtması beklenen yeni iPad modelinin ismiyle ilgili yeni iddialar ortaya çıktı. Buna göre yeni iPad modeli iPad 3 yerine iPad HD ismiyle gelebilir.

Apple 7 Mart tarihinde, yani yarın yeni tablet modelini tanıtacak. iPad 3 olması beklenen tabletin, şimdilik kesin olarak tek bildiğimiz özelliği Retina ekranına sahip olması. Bu da ilk iki iPad modelinden çok daha net ve yüksek çözünürlüklü bir görüntüye sahip olacağı anlamına geliyor. Üçüncü nesil iPad‘in yüksek çözünürlüklü olacağından dolayı da bir anda yeni bir isim ortaya atıldı.

İddialara göre yeni iPad’in ismi iPad 3 yerine iPad HD olacak. Bazı Apple ile anlaşmalı kılıf üreticileri listelerinde iPad HD (3) olarak gösteriyor. Bu da Apple’ın iPad HD modelini çıkarıp çıkarmayacağı tartışmasını doğuruyor. iPhone’da da Apple her zaman iPhone isminin sonuna jenerasyon numarasını koymamıştı. Hatırlarsanız sadece iPhone 4, nesil numarası almış diğerleri ise 3G, 3G’nin daha hızlısı anlamına gelen 3GS ve 4’ün daha hızlısı anlamına gelen 4S takılarını almıştı.

iPad HD ismi saçma olabilir

Bu açıdan bakıldığında Apple’ın iPad’de de numara yerine başka bir isim kullanması bekleniyordu. Fakat öteki taraftan bakıldığında iPad HD’nin isminin doğru olmayacağını savunanlar da bulunuyor. Apple’ın iPad’de uygulayacağı Retina’nın HD çözünürlükten daha yüksek olacağını, bu yüzden de HD isminin anlamsız kalacağını belirtiyor.

Apple’ın iPad 3′de, en azından üçüncü nesil iPad de Retina ekranı dışında köklü bir değişiklik yapılması beklenmiyor. Boyut tartışmaları olsa da eğer iPad 2’nin aynı tasarımında br ürün çıkarsa ismine yeni bir numara koyup ayırmama ihtimali de var.

Tüm bu sorular yarın itibariyle son bulacak. Bakalım yeni iPad’in ismi iPad 3 mü yoksa iPad HD mi olacak?

Yazan: Yusuf Canpolat
SDNShiftDelete.Net 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir