Pazar , 26 Haziran 2022

İphone 5 ile ilgili sızan en güncel bilgiler

iPhone 5’in yeni tasarımı

En son söylentiler, iPhone5’in daha büyük ekrana sahip olacağı yönünde. Detaylar ise şöyle…

Görünüm ve dış tasarım: Apple’a parça sağlayan Çin’deki tedarikçi firmaları gezen Topeka Capital Markets şirketinin analisti Brian White, Business Insider sitesine konuştu. White, yeni iPhone’un 10 santimetre genişliğinde ekrana sahip olacağını belirtti. White ayrıca, iPhone 5’in daha kaygan bir yüzeyi olacağını ve yeni bir dış tasarımla geleceğini öne sürdü.

4G ÖZELLİĞİ OLACAK

İnternet bağlantısı: White, yeni nesil iPhone’un tıpkı yeni iPad gibi 4G LTE özelliğine sahip olacağını iddia etti.

Piyasaya sürülme tarihi: White, iPhone 5’in Ağustos veya Eylül’de piyasaya sürülmesini beklediğini ifade etti.
UÇUK BİR FİYATLA ÇIKABİLİR

Fiyat: Önceki modellerin aksine uçuk bir rakamla karşılaşabiliriz… Öyle ki Apple’ın hisse değeri bin doları bile görebilir.

Çip ve hafıza: Apple ürünlerine odaklanan 9to5Mac sitesi, yeni iPhone’un iPhone 4/4S tasarımına sahip olmayacağını öne sürerek White’ın iddialarını güçlendirdi. Site, Apple’ın yeni iPhone hakkında dışarı bilgi sızdırılmaması için yeni cihazlarını eski ürün gövdeleriyle test ettiğini belirtti.

Apple-centric sitesi, iPhone 5’in prototiplerinde, yeni iPad’de kullanılan A5X işlemcisinin kullanıldığını öne sürdü. Son olarak, yeni iPhone’un sahip olacağı belleğin 1GB olacağı öne sürüldü.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

One comment

  1. Başta iPhone 5’in daha büyük bir ekrana sahip olacağı söylenmiş ama daha sonra Brian White’ın belirttiğine göre 10cm ekran boyutuna sahip olacağı söylenmiş. 10cm zaten 3.5″ ediyor ve şu ana kadar çıkmış olan bütün iPhone modellerinin ekranları bu boyutta değil miydi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir