Cuma , 1 Temmuz 2022

iPhone 6 Çıkış Tarihi ve Özellikleri Sızdı

iPhone 6 Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Apple’ın yeni modeli olan iPhone 6’da 2 farklı teknoloji kullanılacağı bildirilmişti. Merakla beklenen IPhone 6’nın ne zaman çıkacağı ile ilgili tartışmalar sürerken, En büyük iPhone üreticisi çinli firmalar bilgiyi sızdırdı; ilk haber Çin’in teknoloji sitesi Epoch Times’tan geldi.

İzlemeyenler için iPhone 6 Konspet Videosu

[youtube id=”WixYDPyHohI”]

iPhone 6’nın çıkış tarihi belli oldu! Epoch Times’ın haberine göre Apple’ın yeni modeli olan iPhone 6 ekim ayından önce çıkmayacak. buna ek olarak Inventors Business Daily haziran ve temmuz aylarında çıkacağını dile getirdi. Apple yeni model ile ilgili sessizliğini koruyor.

Apple yeni modelleri olan iPhone 5s ve iPhone 5c’yi satışa sunalı sadece birkaç ay oldu. Buna rağmen cihazlar dünya çapında iyi satışlar da elde etmeyi başardı. Hakkında hiç bilgi bulunmayan iPhone 6 için iddialar ortaya atılırken geçenlerde bir konsept videosu yayınlanmıştı.

iPhone 6 Özellikleri

displaysearch

iPhone hakkında dünya’nın her yerinde iddialar ortaya atılırken Apple tarafından ürün hakkında hiç bir bilgi verilmedi. Wall Street Journal Apple’ın 6 inç bir telefon hakkında testlere başladığının haberini bu hafta yayınlamıştı. iOS 7 ile gelmesi kesinleşen telefonun kısa bir süre içinde iOS 8 işletim sistemine geçirilmesi planlanıyor. Apple’ın 1500 mah pil gücünden 3000 mah pil gücüne geçmesine de kesin gözüyle bakabiliriz.

iPhone 6 iki farklı ekran modeli ile gelecek olursa 4,7 inç HD,  5,7 inç Full HD o zaman küçük ekranda A7 işlemcisini, büyük ekranda A8 işlemcisini kullanılacaktır. Sadece tek iPhone 6 olacaksa da A7 işlemcisi ile yola devam edilecek. A8 işlemcisi de iPhone 6S’te kullanılacaktır. iPhone 6 çıkış tarihi için 2014 senesinin “Eylül” ayı konuşuluyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir