Cuma , 9 Aralık 2022

iPhone 6 Plus kamera sorunu!

Çoğu iPhone 6 Plus modelinde aynı sorun var!

Apple‘ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı, satışa sürdüğü akıllı telefon modellerinden bir tanesi olan iPhone 6 Plus, kullanıcı şikayetlerini arttıran bir probleme sahip. Hepsinde olmasa da çoğu iPhone 6 Plus modelinde karşılaşılan bu sorun Apple ve iPhone forumlarında şikayet konularında yüksek bir artışa neden oldu.

iPhone 6 Plus üzerinde görüntü sabitleme birimi OIS‘de bulunan donanım sorunundan kaynaklanan bir sorun olduğu tahmin edilen bu sorun, yazılımsal olarak düzeltilemezse Apple’a büyük bir maddi hasar verecek gibi gözüküyor, çünkü yazılımsal olarak düzeltilemediği taktirde Apple cihazları toplayıp kullanıcılarına yeni modeller vermek zorunda. Gelelim sorunun nasıl ortaya çıktığına, sorun ilk kullanımda ortaya çıkmıyor, kullanmaya başladıktan bir süre sonra ortaya çıkıyor ve video, fotoğraf çekimini imkansız hale getiriyor.

Apple’dan durum hakkında resmi bir açıklama henüz gelmedi, açıkça söylemek gerekirse 3000 lira bir telefona verdikten sonra kullanıcıların en ufak bir hatada isyan etmesi oldukça normal olarak karşılanabilir, sorunun nasıl ve ne denli olduğuna dair çekilmiş bir video da bulunmakta. Lafı fazla uzatmadan sizleri iPhone 6 Plus’da ki sorun videosu ile bırakalım.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

One comment

  1. Görünen o ki, Apple teknik ekibi, iPhone 6 Plus telefonlarda yer alan OIS sistemini ayrıntılı olarak yeterli bir denemeden geçirmemiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir