Perşembe , 26 Mayıs 2022

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus özellikleri ve fiyatı belli oldu

Merkala beklenen etkinlik ile birlikte iPhone 6’ya dair de en sonunda resmi bilgileri ve özellikler elimize ulaştı. İlk olarak başlayacağımız ürün hiç şüphesiz merakla beklenen iPhone 6 yani 4.7-inçlik versiyon. Bu versiyon birçok kişinin beklediği ve tahmin edilen özelliklere sahip. Retina HD ekranlı iPhone 6, 750 x 1,334 piksel kullanıyor. Piksel derinliği ise 348ppi olarak belirtildi.

Merakla beklenen cihaza göre elbette uygulamaların tekrardan görüntü çözünürlüğü için güncellenmesi gerekecek fakat bu oldukça ufak bir zaman dilimine mal olacaktır. Bunun yanı sıra yine 8 MP kamerası olacak olan cihazın sensörleri baştan aşağıya yenilenmiş olacağı için artık çok daha kaliteli görüntüleri elde edebilmek mümkün olacak. Ayrıca Full HD video çekme özelliğini de atlamamak gerekiyor.

Tabii, yeni iPhone 6 ile birlikte Apple yeni koruma kılıfları da tasarladı. Sadece 6.9mm olan kılıflar siyah, mavi, açık kırmızı, yeşil, gri ve kırmızı renkelere sahip olacak. Koruma kılıflarının arka yüzünde ise Apple logosu bulunacak. İşte kontratlı iPhone 6’nın fiyatı.

iphone6

 

iPhone 6 Plus ismi ile gelecek olan ikinci model için de durumun aşağı yukarı aynı olduğunu söyleyebiliriz. Tabii, iPhone 6 Plus ilk phablet olacak ve bunun yanı sıra kamerası diğer cihaza göre çok daha iyi olacak. Ayrıca 32 GB yerine artık daha farklı bir kapasite skalası da bizi bekliyor olacak. Yani anlayacağınız daha önce sunulan bilgilerin hepsi neredeyse doğru çıktı. iPhone 6 Plus’ın kontratlı olarak fiyat seçenekleri ise şu şekilde olacak;

iphone-6-plus.-fiyatıjpg

 

 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir