Cuma , 9 Aralık 2022

iPhone kullanıcılarının kaçırdığı 5 özellik

iOS işletim sistemine sahip olan iPhone cihazlarının elbette birçok güzel yanı var. Özellikle kaliteli tasarımları ve popüler olması insanlara çok cazip geliyor. Fakat Apple’ın kendi içine dönük ve kapalı kutu cihazlar üretiyor olması bazen insanı Android cihazları kullanmaya özendirmiyor değil.

Özellikle her şarjım bittiğinde ve iPhone 5 üstü cihazların şarj kablosu sıkıntısını çektiğimde, hemen iPhone’u satıp bir Android cihaz satın almayı düşünüyorum. Peki, yalnızca iPhone’un tek uyuz eden özelliği bu mu? Elbette değil! Uzun yıllar boyunca iOS cihazlardan vazgeçmeyen birisi olarak Android’in kıskandığım özelliklerini buldum. İşte, iPhone kullanıcılarının kaçırdığı 5 kıskandırıcı özellik.

1. Fiziksel tuşların eksikliği

iPhone tasarımı açısından oldukça hoş fakat maalesef geri gelmek için bizlerde bulunan bir geri fiziksel tuşu bulunmuyor. İlk zamanlarda çok fazla tuş kafa karıştırıcı kabul edilirken artık ihtiyaçları daha çok hissedilmeye başlanıyor.

nokia-3310

2.Bildirim ışığı

Belki de en büyük sıkıntılardan birisi de bu. Maalesef yataktan kafamı uzatıp, şarj olan telefonuma doğru kafamı uzattığımda birinin beni arayıp aramadığını anlayamıyorum. Böylece yataktan çıkıp cihazıma ulaşmam, kontrol ettikten sonra tekrar yatmam gerekiyor. Oysa Android kullanıcılarının büyük bir kısmı yataktan çıkmak zorunda bile kalmıyor.

bildirim-isigi

3.Çok daha özelleştirilebilir

iOS 8 işletim sistemi ile birlikte artık biz de cihazlarımızı özelleştirebiliyoruz, fakat bu özelleştirmeler hala Android kullanıcılarının çok gerisinde kalıyor. Android kullanıcıları özel Launcher’lar ile widgetler ile çok daha kişisel bir cihaza sahip oluyor.

android-Launcher

4.Uygulama yöneticisi

Uygulama yöneticisi iOS kullanıcılarının en büyük hayallerinden birisi, çünkü bizler ne yazık ki istediğimiz uygulama için verileri temizleyemiyoruz. Bu da zaten kısıtlı olan depolama alanımızın daha da kısalmasına neden oluyor.

uygulama-yoneticisi-android

5. Hafıza kartı

Hafıza kartı işini Apple maalesef ticarete döküyor, kullanıcıların büyük bir kısmı da 10 GB kapasitenin daha yüksek olması için +250 TL ödemek istemiyor. Böylece küçücük alanın içerisine sıkışıp kalıyor. Oysa Android kullanıcıları hem cihazlarının hafızasından hem de hafıza kartlarından çok büyük bir performans ile faydalanabiliyor.

harici-bellek

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir